Nabór do Akademii Architektury w tarnowskim BWA
access_time 2018-09-20 04:26:00
Biuro Wystaw Artystycznych w Tarnowie otwiera nabór na kolejny rok szkolny Akademii Architektury. Pierwsze zajęcia, które odbędą się 2 października są pokazowe i bezpłatne.

Akademia Architektury
Prowadzenie: Sonia Łysek i Bartłomiej Pochopień
Pierwsze spotkanie: 02.10.2018 (następne w każdy wtorek od października do czerwca)
Miejsce: BWA Tarnów, ul. Słowackiego 1
Koszt: 100 zł/os. za miesiąc (pierwsze zajęcia bezpłatne)
Wiek uczestników: +13 lat
Czas trwania: 18:30-20:00
Zapisy oraz więcej informacji: edukacja@bwa.tarnow.pl, 606 146 520

Czym jest Akademia Architektury?
Akademia Architektury jest cyklem spotkań dla młodzieży, mającym na celu uwrażliwianie na zagadnienia z zakresu urbanistyki, architektury i wzornictwa. Dla autorów scenariusza oraz prowadzących warsztaty ważne jest, aby inspirować do niezależnego, krytycznego i odpowiedzialnego myślenia o naszym otoczeniu. Istotnym zamiarem jest to, by młodzi ludzie mogli możliwie jak najwcześniej dowiedzieć się o tym jak ważny, złożony i fascynujący może być proces kształtowania naszej przestrzeni.
 
Jak wyglądają zajęcia?
Cykl spotkań odbywa się w rytmie kalendarza roku szkolnego; raz w tygodniu przez dwie godziny lekcyjne (od października do czerwca). Każde zajęcia to oprócz przekazywanej  w formie wykładów atrakcyjnej porcji wiedzy teoretycznej, także indywidualne lub zespołowe ćwiczenia dopasowane do omawianej tematyki. Treść zajęć dotyczy architektury, urbanistyki, designu oraz dziedzin pokrewnych, takich jak: historia sztuki, malarstwo, grafika, fotografia itp.
 
Kogo zapraszamy?
Młodzież powyżej 13 roku życia.
 
Kto prowadzi zajęcia?
Sonia Łysek i Bartłomiej Pochopień są absolwentami Wydziałów Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej i Krakowskiej oraz praktykującymi projektantami. Jako architekci współpracowali z takimi twórcami jak: Marek Dunikowski, Stanisław Niemczyk, Oskar Grąbczewski i Tomasz Konior. Od 2015 r. tworzą  autorską pracownię projektową „Studio Styczna”. Ponadto Bartłomiej Pochopień w latach 2014-2015 był twórcą odpowiedzialnym za stworzenie projektu koncepcyjnego „Nowej Wystawy Głównej” w Państwowym Muzeum Auschwitz – Birkenau. Obecnie, oprócz prowadzonej praktyki projektowej są silnie zaangażowani w misję edukacji architektonicznej.
 
Przyjdź na pierwsze, bezpłatne spotkanie!
Wtorek 02.10.2018, g. 18:30 / BWA Tarnów
Będziesz miał okazję zobaczyć jaką formułę przybiorą zajęcia i poznać prowadzących. Dowiesz się wszystkich niezbędnych informacji na temat cyklu Akademia Architektury.

Komentarze...