Przesiadaj się i jedź - Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu
access_time 2018-09-14 03:41:00
Tarnów ponownie włączył się w Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu (ETZT), który rozpocznie się w najbliższą niedzielę 16 września i potrwa do soboty 22 września. W tych dniach mieszkańcy będą mogli m.in. odbyć mobilny spacer po Tarnowie, wziąć udział w konkursach z nagrodami, oznakować rower, a 22 września – w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu – skorzystać za darmo z komunikacji miejskiej.

W najbliższą niedzielę (16 września) zapraszamy na popołudniowy mobilny spacer po Tarnowie. Na ulicę miasta wyjedzie ekologiczny „Autobus do Niepodległości”, a jego trasa będzie wiodła po ważnych historycznych miejscach, związanych z drogą Tarnowa do odzyskania niepodległości. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przybycie na Rynek o godz. 16.00.

Od niedzieli (16 września) do piątku (21 września) trwać będzie konkurs MPKsiążka (Moja Prywatna Książka), polegający na dostarczeniu jak największej liczby książek do jednego z punktów zbiórki wskazanych regulaminie konkursu. Ważne, aby przyniesione książki były w dobrym stanie i nadawały się do dalszego użytku. Wszystkie publikacje zostaną przekazane do mobilnych biblioteczek w wybranych pojazdach MPK i będą służyć pasażerom podczas podróży. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody m.in. trzy hulajnogi dla dorosłych oraz kaski rowerowe, które zostaną wręczone podczas pikniku „Dzień Babiego Lata” (sobota, 22 września). Konkurs przeznaczony jest dla osób pełnoletnich, jego regulamin zamieszczamy poniżej. Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to także codzienna możliwość oznaczenia roweru. Rowery będą znakowanie w siedzibie Straży Miejskiej (ul. Brodzińskiego 14) w godz. od 8.00 do 14.00.

Przez całą sobotę (22 września) – w ramach Europejskiego Dnia bez Samochodu – wszyscy właściciele lub współwłaściciele samochodów osobowych, będą mogli podróżować tarnowską komunikacją miejską bezpłatnie. Wystarczy spełnić jeden warunek: trzeba mieć przy sobie dowód rejestracyjny auta oraz dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy właściciela albo współwłaściciela pojazdu. Tego też dnia parada w stylu szalonych lat 70. pożegna i odprawi z taboru MPK Tarnów ostatniego JELCZA oraz powita nową ekologiczną flotę.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A