Łukasz Maciejewski w teatrze Borysa Szyca
access_time 2018-09-11 10:13:00
Tarnowianin, Łukasz Maciejewski, obok Andrzeja Pągowskiego, jednego z najwybitniejszych grafików i plakacistów, został zaproszony do dwuosobowej Rady Programowej pierwszego internetowego teatru w Polsce #TheMuBa, którego pomysłodawcą i inicjatorem jest aktor, Borys Szyc.

TheMuBa to odpowiednik Netfliksa, tyle tylko, że zamiast filmów i seriali ma przedstawienia teatralne na żywo. #TheMuBa to skrót od angielskich słów: theatre, music i ballet.

Pierwsza premiera w serwisie zaplanowana jest na 12 października. Od godz. 19 na stronie Themuba.com będzie można oglądać spektakl „Inne rozkosze”, transmitowany z krakowskiego Teatru Stu.

Teatr online chodzi mi po głowie od kilku lat – opowiada Borys Szyc, pomysłodawca #TheMuBa. Znam środowisko teatralne od podszewki, potrzeby widzów, nie tylko w Polsce, ale i Polonii za granicą, to była tylko kwestia czasu. Dzisiaj marzenia o wyjściu z teatrem w nowe czasy, do jak najszerszej publiczności, stają się faktem.

Do swojego pomysłu Szyc przekonał Jarosława Kuźniara – dziennikarza, biznesmana, znawcę nowych technologii oraz Marka Maślankę – inwestora, miłośnika sztuki.

Comiesięczny repertuar platformy internetowej TheMuBa do końca tego roku to także koncert World Orchestra Grzecha Piotrowskiego zarejestrowany ekskluzywnie dla platformy TheMuBa w Teatrze Wielkim Operze Narodowej oraz „Ucho, gardło, nóż” na żywo z Teatru Polonia Krystyny Jandy w Warszawie.

Kupując internetowy bilet, będzie można uczestniczyć w spektaklu live i / lub mieć dostęp do nagrania przez kolejny weekend. Bonusem dla zalogowanych użytkowników będą materiały pokazujące teatr, aktorów i całą produkcję od kulis. Widzom tym udostępniane będą wywiady i dodatkowe treści wideo. W planach jest także udostępnianie zarejestrowanych wcześniej nagrań w modelu VoD. Platforma będzie dostępna na wszystkich urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Koszt jednorazowego e-biletu od 19,90 zł.

Łukasz Maciejewski jako członek Rady Programowej doradza Borysowi Szycowi w doborze repertuaru i w wyborze spektakli sugerowanych do transmisji, Andrzej Pągowski jest zaś twórcą znaku i identyfikacji graficznej.

Łukasz Maciejewski:

Borysa Szyca znam od wielu lat i szczerze mu kibicuję. Propozycja udziału w dwuosobowej Radzie Programowej TheMuBa była dla mnie zaszczytem i wielką przyjemnością. Wierzę w ten projekt i czuję, że czeka nas nowa, świetna przygoda.

Foto: Marta Łącka

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A