Weź udział w internetowym castingu do filmu
access_time 2018-09-06 13:26:00
"Niepodległość 18" – taki tytuł będzie miał film dokumentalny, powstający w związku z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Na podstawie relacji uczestników wydarzeń sprzed wieku pokaże on realia, w których Tarnów jako pierwsze miasto w kraju odzyskiwał niepodległość.
Zainteresowani tarnowianie mogą zagrać w filmie samych siebie czyli obywateli miasta. Tyle, że sprzed stu lat. Osoby dysponujące strojem z epoki mogą wziąć udział w scenach rekonstrukcji historycznych wydarzeń w charakterze statystów. Będą one realizowane na schodach tarnowskiego ratusza, na rynku i na ulicy Katedralnej w poniedziałek 10 września w godzinach 17:00 do 19:00. Warunkiem jest wcześniejsze  przesłanie zdjęcia w stroju historycznym na adres: niepodleglosc18film@gmail.com i otrzymanie potwierdzenia kwalifikacji. To propozycja dla osób obojga płci w każdym wieku. Ponadto po realizacji materiałów plenerowych mężczyźni zaproszeni zostaną do ratusza, gdzie realizowane zdjęcia, podczas rekonstruowanego posiedzenia Rady Miasta.
    
Film realizuje Studio.pl, partnerem jest Muzeum Okręgowe w Tarnowie, a akcja rekonstrukcji wydarzeń obywa przy współpracy z Wydziałem Marki Urzędu Miasta. Film będzie zawierał także wypowiedzi ekspertów - historyków, którzy przyjęli zaproszenie do udziału w projekcie. 
 
Niepodległość 18 jest ostatnim z serii filmów dokumentalnych na temat I wojny we wschodniej Małopolsce. Cykl realizowany w formie projektu społecznego otworzył „Łowczówek 14”, opowiadający o pierwszej bitwie polskich legionistów, która rozpoczęła drogę do niepodległości.  Materiał „Operacja 15”  przybliżył realia największej operacji militarnej pierwszej wojny na ziemiach polskich, która rozegrała się między Gorlicami a Tarnowem w maju 1915 roku. 
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A