Od 1 września nowe rozkłady jazdy linii nr 5 i 6
access_time 2018-08-20 06:13:00
Zarząd Dróg i Komunikacji w Tarnowie informuje, że od soboty 1 września zmianie ulegną rozkłady jazdy linii nr 5 i 6. Nowe trasy poprowadzą ulicą Wiśniową. Zmiany te wprowadzono po wcześniejszych konsultacjach z Radą Osiedla nr 11 „Krzyż”.

Przystankiem początkowym i zarazem końcowym dla obu linii będzie przystanek Szkotnik – Plac (dla linii nr 6 w wybranych kursach przystanek Do Huty – Parking P&R). Przy ulicy Wiśniowej autobusy będą zatrzymywały się na czterech dodatkowych nowych przystankach.

Przebieg trasy linii nr 5 obowiązujący od dnia 1 września 2018 roku

Szkotnik, al. Solidarności, Mickiewicza, al. Matki Bożej Fatimskiej, Słoneczna, Starodąbrowska, Nowodąbrowska, Wiśniowa, Krzyska, al. Matki Bożej Fatimskiej, Mickiewicza, al. Solidarności, Krasińskiego, Mościckiego, Szkotnik. Kursy linii nr 5 wykonywane z Tarnowa do Lisiej Góry nie będą miały zmienionej trasy przejazdu, natomiast kursy powrotne z Lisiej Góry do Tarnowa będą wykonywane tą samą trasą co pozostałe kursy w kierunku ul. Szkotnik. tj. ulicami Wiśniową i Krzyską.

Przebieg trasy linii nr 6 obowiązujący od dnia 1 września 2018 roku

Szkotnik, al. Solidarności, Mickiewicza, al. Matki Bożej Fatimskiej, Krzyska, Wiśniowa, Nowodąbrowska, Starodąbrowska, Słoneczna, Słoneczna, al. Matki Bożej Fatimskiej, Mickiewicza, al. Solidarności, Krasińskiego, Mościckiego, Szkotnik (wybrane kursy prowadzić będą wydłużoną trasą, ulicami Krakowską i Do Huty do przystanku Do Huty – Parking P&R). Od dnia 1 września 2018 r. autobusy linii nr 6 nie będą dojeżdżać do przystanku Pawęzów – Wiadukt A4.

Z nowymi rozkładami jazdy, obowiązującymi od 1 września, można zapoznać się na stronie www.komunikacja.tarnow.pl, wybierając rozkład jazdy odpowiedniej linii i klikając w link „zobacz zmiany”.

Zobacz schemat przebiegu trasy linii nr 5 obowiązujący od dnia 1 września 2018 r.

Zobacz schemat przebiegu trasy linii nr 6 obowiązujący od dnia 1 września 2018 r.

Bilety okresowe wykupione na linię nr 5 zachowują ważność na trasie linii nr 6 na jej podstawowym wariancie do ulicy Szkotnik. Analogicznie bilety okresowe zakupione na linię nr 6 zachowują ważność na trasie linii nr 5 na jej podstawowym wariancie w obrębie miasta Tarnowa.

Komentarze...