Koncertowa świąteczna środa w Amfiteatrze Letnim
access_time 2018-08-14 16:00:00
15 sierpnia Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza do Amfiteatru Letniego na dwa koncerty. Pierwszym wykonawcą będzie trio Michała Króla, które wykona standardy jazzowe. Początek o 17:00. Drugim, wokalista i pianista Piotr Kita, który zaśpiewa kilkanaście najpopularniejszych przebojów muzyki rozrywkowej. Początek o 19:00.

Trio Michała Króla, saksofonisty uzupełnią: Jacek Bielecki - kontrabas, Bartek Rojek - cajon i perkusjionalia. 
Michał Król swoją edukację muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat w klasie fortepianu. Pięć lat późnej wybrał jednak saksofon. W 2009 roku ukończył Zespół Szkół Muzycznych im. I. J. Paderewskiego w Tarnowie w klasie mgr Joanny Różańskiej. W tym samym roku rozpoczął studia w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej – w klasie saksofonu dr. hab. Jerzego Główczewskiego. Swoje umiejętności doskonalił w licznych kursach muzycznych. Występuje z big bandami oraz mniejszymi składami jazzowymi. Udziela się również w formacjach funkowych oraz grających muzykę gospel. Działalność artystyczną łączy z byciem pedagogiem.
Jacek Bielecki absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie; muzyk sesyjny, basista, wiolonczelista. Współpracował m.in. z Filharmonią Świętokrzyską, Piotrem Rubikiem, Jackiem Dewódzkim, zespołami Ziyo, Revolucja, a także projektami Tribute to Michael Jackson, Przystanek Mrówkowiec, Personel, Mano, jak i wielu innych krakowskich zespołów. Podobnie jak Michał Król, działalność artystyczną dzieli z pedagogiczną.
Bartek Rojek ukończył tarnowską szkołę muzyczną w klasie perkusji. W wieku 13 lat brał udział w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Perkusistów (Opole 1994 r.). Absolwent Akademii w Katowicach (wydział Jazzu i Muzyki Estradowej). Do 2007r. związany z grupą Up To Date. Laureat prestiżowych festiwali: Jazz Juniors, Sax Club Gdynia, Pomorska Jesień Jazzowa, Rura Live Wrocław, Jazz Nad Odrą. Brał udział w festiwalach: Gdynia Summer Jazz Days, Tenis Jazz Festiwal, Starzy i Młodzi Jazz z Krakowie, Oleśnica Jazz Festiwal i wielu innych. Jako muzyk sesyjny współpracuje z wieloma zespołami i muzykami, jak: P.M.Electric Quartet, Wojciech Klich, Krzysztof Zalewski, Marek Piekarczyk, Marek Raduli, Jacek Dewódzki i in. Od września 2006 r. prowadzi zajęcia w Szkole Muzyków Rockowych S.M. Rock w TCK oraz jest pedagogiem w tarnowskiej szkole muzycznej.

Piotr Kita - Absolwent Studium Piosenkarskiego w Poznaniu i Wychowania Muzycznego w Rzeszowie. Laureat jednego z odcinków telewizyjnego muzycznego show „Droga do gwiazd”, uczestnik talent show „Must Be The Music” gdzie dotarł do ścisłego finału, w którym sympatię publiczności zaskarbił sobie zachwycającym wykonaniem "C’est la vie" Andrzeja Zauchy. Wykonawca, któremu najbliższa jest stylistyka jazz, soul, pop.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A