Kolejne utonięcie w Dunajcu
access_time 2018-08-11 05:40:00
Tragicznie zakończył się popołudniowy relaks dla trzech obywateli Ukrainy. W Ostrowie jeden z nich zniknął pod lustrem wody. Do chwili obecnej go nie odnaleziono. Apelujemy do wszystkich o ostrożność i rozwagę w korzystaniu z akwenów wodnych.

W czwartkowe popołudnie po zakończonej pracy, trzech obywateli Ukrainy wybrało się nad Dunajec, aby skorzystać z uroków wypoczynku na wodą. Dwóch nich weszło do rzeki, aby spłynąć z nurtem wody. W pewnym momencie jeden z nich, 24-latek zaczął tonąć. Drugi mężczyzna próbował go ratować, jednak i on po chwili poczuł, że tonie. Złapał się więc konarów na wschodnim brzegu rzeki, dzięki czemu udało mu się wyjść na brzeg. W tym czasie jego kolega zniknął w nurcie wody. Powiadomione o zdarzeniu służby ratunkowe, policja oraz straż pożarna sprawdziły brzegi Dunajca zarówno od strony wody, jak i lądu. Mężczyzny nie odnaleziono. Akcja poszukiwawcza została przerwana po zapadnięciu zmroku i kontynuowana była następnego dnia. Nurkowie PSP z Tarnowa, jak również z Nowego Targu przeszukiwali nurt używając łodzi motorowych, policjanci szli brzegiem rzeki. Do chwili obecnej nie udało się odnaleźć dwudziestoczterolatka.

Policja apeluje o rozwagę i ostrożność – woda może być śmiertelnym zagrożeniem, zwłaszcza jeżeli korzystamy z niej w sposób nieodpowiedzialny. Najczęstszą przyczyną utonięć w naszym kraju jest brawura, przecenianie swoich możliwości, kąpiel w miejscach zabronionych oraz kąpiel po spożyciu alkoholu.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A