W niedzielę rozpocznie się Vitis Music Sfera Festival
access_time 2018-08-10 08:43:00
Vitis Music Sfera Festival to druga edycja wyjątkowego tygodniowego wydarzenia muzycznego, jedynego w Polsce festiwalu, który odbywa się na szczycie winnicy w Janowicach koło Tarnowa. Festiwal rozpocznie się w najbliższą niedzielę i potrwa do 18 sierpnia.

Ideą przedsięwzięcia jest prezentowanie i łączenie różnych gatunków muzyki – od klasycznej poprzez jazzową do folku. Głównym celem festiwalu jest wzbogacenie oferty artystycznej regionu poprzez zapraszanie wybitnie uzdolnionych artystów, reprezentujących różne gatunki muzyki, jak również zapewnienie widzom dostępu do najwyższej jakości wydarzeń kulturalnych.

Podczas II edycji odbędzie się 7 koncertów, w których weźmie udział 27 artystów w wykonaniach solistycznych, kameralnych oraz jako orkiestra smyczkowa, która powstała podczas pierwszej edycji wydarzenia, jako nawiązanie do międzynarodowych tradycji najlepszych festiwali na świecie.

PROGRAM:

  • Festiwal zainauguruje koncert pt. „Tu Janowice, rocznik 2018”, podczas którego wystąpi perkusistka Magdalena Kordylasińska-Pękala wraz z Festiwalową Orkiestrą Kameralną. Artyści wykonają Divertimento Wolfganga Amadeusza Mozarta, Serenadę na smyczki Piotra Czajkowskiego oraz Koncert na marimbę i orkiestrę smyczkową Emmenuela Séjourné.

          12/8/2018, godz.19:00

  • „Klasycznie w winnicy” to wieczór z kwartetami smyczkowymi Ludwika van Beethovena i Feliksa Mendelssohna, które wykona Amelior Quartet w składzie Szymon Naściszewski – skrzypce I, Karolina Chlipała – skrzypce II, Wojciech Witek – altówka i Jacek Francuz – wiolonczela. 

           13/8/2018, godz. 19:00

  • „Niewinne improwizacje” to koncert dedykowany miłośnikom jazzu – Mateusz Pałka Trio w składzie Mateusz Pałka – fortepian, Piotr Południak – kontrabas, Patryk Dobosz – perkusja,  wykonają utwory z autorskiego repertuaru, który jest inspirowany folklorem europejskim, jazzem oraz muzyką klasyczną. 

          14/8/2018, godz. 19:00

  • Podczas koncertu pt. „Kontrast barw i aromatów” zabrzmi muzyka z pogranicza klasycznej i jazzowej w wykonaniu akordeonisty Pawła Kusiona, saksofonisty Michała Króla i kontrabasisty Mateusza Dobosza.   

          15/8/2018, godz. 19:00

  • „Jazzowa fermentacja” to koncert dla fanów mainstreamowego jazzu z subtelną nutką polskiego folkloru w autorskich kompozycjach i wykonaniu Bartosz Dworak Quartet – Bartosz Dworak – skrzypce, Piotr Matusik – fortepian, Jakub Dworak – kontrabas, Szymon Madej – perkusja. 

           16/8/2018, godz. 19:00

  • „Koncert muzyki wytrawnej” to wyjątkowy wieczór z fortepianową muzyką Fryderyka Chopina i Ignacego Jana Paderewskiego w wykonaniu pianistki Aleksandry Świgut. 

           17/8/2018, godz. 19:00

  • Festiwal zakończy występ zespołu Etnos Ensemble w składzie Bartosz Pacan – klarnet, Konrad Merta – akordeon, Piotr Gach – wiolonczela, Łukasz Mazanek – kontrabas, którzy podczas koncertu pt. „Folkowe winogranie” wykonają utwory klasyczno-jazzowe oparte na znanych melodiach europejskiego folku w swoich autorskich aranżacjach. 

          18/8/2018, godz. 19:00

BILETY: 
Bilety w cenie 50 zł są dostępne online na stronie internetowej: www.festival.vitismusicsfera.pl

Organizator: Fundacja Na Rzecz Wspierania Muzyki i Rozwoju Winiarstwa im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A