W Borzęcinie zlikwidowano dużą plantację marihuany (zobacz film i zdjęcia)
access_time 2018-08-06 12:20:00
Brzescy kryminalni odkryli w lesie na terenie gminy Borzęcin dużą plantację konopii indyjskich. Zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu tarnowskiego. Gdyby zabezpieczone narkotyki trafiły na rynek, byłyby warte blisko 3 miliony złotych.

Pośród drzew policjanci znaleźli około 700 sztuk narkotycznych krzewów o wysokości średnio 1,5 metra posadzonych w donicach. „Plantatorzy” zadbali także o specjalny sprzęt i nawozy. W rozłożonym namiocie zawieszone były materiałowe suszarki a na nich 10 kilogramów prawie gotowego już suszu marihuany. W lesie znajdował się także sprzęt do podlewania roślin i środki chemiczne, mające wspomagać ich wzrost. Zabezpieczone przez brzeskich policjantów krzewy konopi indyjskiej oraz sprzęt używany do uprawy, będą teraz stanowić dowód w śledztwie. Czarnorynkowa wartość narkotyku, który można by było uzyskać z plantacji wynosi około 3 milionów złotych.

W efekcie dokładnie zaplanowanej akcji, policjanci zatrzymali dwie osoby zamieszane w ten proceder. Mężczyźni w wieku 26 i 31 lat byli zaskoczeni takim obrotem sprawy i obecnością policjantów w lesie. Jeszcze tego samego dnia (03.08) zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Brzesku, gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące przestępstwa uprawy konopii innych niż włókniste o znacznej ilości. Za to przestępstwo grozi im kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W sobotę (04.08) decyzją sądu wobec podejrzanych zastosowany został środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A