Rytualne rzeźnie w regionie - przegląd prasy
access_time 2018-07-25 09:44:00
Tajemnicą poliszynela jest, że w Tarnowie od dawna ubojem rytualnym zajmuje się zakład przy ul. Klikowskiej, wchodzący w skład podlaskiej firmy Sokołów S.A, ale ta sfera jego działalności zalicza się do kategorii "tajne/poufne" i nikt nie chce o tym mówić. Zapraszamy na przegląd bieżącej, tarnowskiej prasy.

W dzisiejszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Doktor przyjmie… za siedem lat

Jeszcze nigdy nie czekaliśmy w Tarnowie tak długo do lekarzy i na szpitalne zabiegi planowe. Kolejki wydłużają się z miesiąca na miesiąc, czekają setki lub nawet tysiące pacjentów. Najdłużej poczekamy do kardiologa, chirurga naczyniowego, gastroenterologa i endokrynologa. Okulista przyjmie nawet po 332 dniach, a ortodonta dopiero w 2025 roku! Od razu umówimy się na wizytę tylko u chirurga i stomatologa, i to nie we wszystkich poradniach.

  • Mięso tylko dla wyznawców

Od kilku lat trwa w kraju spór o ubój rytualny zwierząt. Jeszcze w listopadzie ubiegłego roku w poselskim projekcie ustawy o ochronie zwierząt pojawiły się zapisy, według których ubój taki możliwy byłby wyłącznie na potrzeby związków wyznaniowych oficjalnie zarejestrowanych w Rzeczypospolitej Polskiej. Krajowa branża mięsna znów zadrżała w posadach, ale już w czerwcu tego roku minister rolnictwa orzekł, że nie będzie żadnych zmian w dotychczasowych przepisach. Wtedy przeciwko ubojowi rytualnemu ponownie zaczęły występować organizacje zajmujące się prawami zwierząt. W naszym regionie jest też kilka firm, które dobrze żyją z tego rodzaju produkcji, ale nie wszystkie chcą się do tego przyznać. Tajemnicą poliszynela jest, że od dawna ubojem rytualnym zajmuje się zakład przy ul. Klikowskiej, wchodzący w skład podlaskiej firmy Sokołów S.A. Jeden z wydziałów zakładów nazywany jest przez załogę "koszernym", funkcjonuje na potrzeby rynku izraelskiego, ale przypuszczalnie działa też ubojnia "halal" z myślą o rynku arabskim. Obecnie w mieście przebywa około 40 Żydów, którzy pracują przy uboju rytualnym.

  • Prezydent na prezydenta

A jednak nie były żużlowiec i poseł Robert Wardzała, jak spekulowano, będzie kandydatem Platformy Obywatelskiej na prezydenta Tarnowa. Poparcie PO w nadchodzących wyborach zyskał obecny 63‑letni prezydent miasta, Roman Ciepiela, który poprzednie wybory wygrał także jako kandydat PO. Na to stanowisko rekomenduje go obecnie niedoszły kandydat Robert Wardzała, szef tarnowskich struktur PO.

 

Z kolei w najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Profesor Bernacki traci moc w PiS-ie. Jego lista kandydatów ląduje w koszu

Radna wojewódzka Anna Pieczarka ma być lokomotywą listy PiS w wyborach do sejmiku. Tak zdecydowała centrala partii, chociaż działacze lokalni w tej roli widzieli Ryszarda Pagacza, szefa PiS w Tarnowie i prawą rękę posła prof. Włodzimierza Bernackiego. Parlamentarzysta nie wyklucza rezygnacji z funkcji szefa okręgu partii.

  • Nowe zabiegi w szpitalu św. Łukasza szansą dla osób, które borykają się z arytmią serca

W szpitalu św. Łukasza w Tarnowie przeprowadzono pierwsze krioablacje. Jest duża szansa na to, że nowatorska metoda leczenia migotania przedsionków będzie tu już na stałe wykonywana u chorych, którzy borykają się z arytmią serca.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A