Tarnowianie z medalami XXXIV Balonowych Mistrzostw Polski
access_time 2018-07-23 08:42:00
Mościcki Klub Balonowy zdobył dwa medale na rozgrywanych koło Częstochowy XXXIV Balonowych Mistrzostwach Polski Janów - Olsztyn 2018 oraz 2. Jurajskich Zawodach Balonowych, które trwały od czwartku do niedzieli 19-22 lipca na niebie północnej Jury.

Jak można przeczytać na profilu wydarzenia na Facebooku, mistrzostwa były niezwykłym połączeniem sportu balonowego z widowiskiem dla publiczności. Zawody zbiegły się bowiem z Festiwalem Sztuki i Wina, wyjątkowej imprezy skierowanej na promocję kultury winobrania, sztuki i produktów regionalnych.

W Balonowych Mistrzostwach Polski wzięło udział kilkadziesiąt ekip z kraju i zagranicy. Tarnowscy baloniarze zdobyli na nich dwa medale. Wśród liderów po raz kolejny znalazł się Mateusz Rękas, który zajął drugie miejsce. Z kolei loty w Balonowych Mistrzostwach Polski Juniorów z najlepszymi wynikami ukończył Jakub Dziedziak. Tytuł mistrza Polski obronił ubiegłoroczny zwycięzca, Tomasz Filus z Klubu Sportów Balonowych Wrocław.