Uczniowie w wakacje uczą się w "kuźni start-upów"
access_time 2018-07-13 05:08:00
Uczestnicy projektu „Kuźnia Start-upów”, uczniowie z placówek edukacyjnych powiatu tarnowskiego, pracują przez wakacje nad swoimi pomysłami na innowacyjny biznes pod okiem fachowców od kreowania nowoczesnych form przedsiębiorczości.

Z końcem maja i w czerwcu odbyły się szkolenia z zakresu promowania przedsiębiorczości w ramach projektu „Kuźnia Start-upów” dla uczniów i nauczycieli przedsiębiorczości z siedmiu szkół powiatowych i Centrum Kszatłcenia i Wychowania OHP w Tarnowie. Program dla nauczycieli dotyczył prezentacji nowoczesnych metodologii stosowanych w projektach biznesowych typu startup.

Natomiast podczas dwudniowego szkolenia dla uczniów, połączonego z warsztatami, uczestnicy mogli nauczyć się jak tworzyć własne startupy i pierwsze projekty biznesowe przy wykorzystaniu instrumentów ICT. Ten moduł miał na celu opracowanie pomysłu na innowacyjny biznes, przygotowanie planu wprowadzenia go na rynek, jak również zapoznanie uczniów z bezpłatnymi, praktycznymi narzędziami, pozwalającymi na prowadzenie firmy takich jak między innymi: zarządzanie projektem, stworzenie strony www, tworzenie prezentacji produktu dla klienta, projektowanie wizytówek, ulotek i plakatów, tworzenie profili w mediach społecznościowych, opracowanie kampanii e-mail marketingowej, opracowanie ankiet online.

Przez okres wakacyjny wszystkie zespoły są objęte indywidualnym programem konsultacji online u fachowców od przedsiębiorczości i tworzenia startupów, podczas którego będą dopracowywać swoje projekty oraz działać nad zbudowaniem działającego prototypu produktu lub usługi. We wrześniu planowane jest spotkanie podsumowujące w formie konkursu, służące prezentacji prac zespołów i wyborze najlepszych pomysłów na biznes spośród uczestniczących zespołów.

Zadanie finansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich, Europa inwestująca w obszary wiejskie w ramach Pomocy Technicznej Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 Schemat II Wsparcie funkcjonowania krajowej sieci obszarów wiejskich oraz realizacja działań informacyjno-promocyjnych PROW 2014-2020.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A