Pamiętajmy o Rzezi Wołyńskiej! Uroczystości w Tarnowie
access_time 2018-07-10 07:20:00
11 lipca mija 75. rocznica „Krwawej Niedzieli” na Wołyniu, będącej apogeum ukraińskiego ludobójstwa na ludności polskiej, popełnionego w latach 1943–45 na Kresach Wschodnich II Rzeczpospolitej przez ukraińskich nacjonalistów przy wsparciu miejscowej ukraińskiej ludności. Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich Oddział w Tarnowie zaprasza na tarnowskie obchody upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa.

Towarzystwo Miłośników Lwowa i Kresów Południowo - Wschodnich Oddział w Tarnowie zaprasza na tarnowskie obchody upamiętniające Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez banderowców na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej w 75. rocznicę Rzezi Wołyńskiej 1943 r.

Program obchodów:
• 11 lipca (środa) godz. 18.00

  • Msza Święta w intencji ofiar ludobójstwa na Wołyniu i Kresach Wschodnich w kościele Maksymiliana M. Kolbego w Tarnowie

Po Mszy Św. nastąpi przemarsz ulicą Gen. J. Bema i Najświętszej Maryi Panny pod Kurhan Kresowy na Cmentarzu Starym. Program spotkania tamże przewiduje:

  • hymn państwowy
  • przywołanie faktów oraz wspomnienia świadków
  • złożenie wiązanek i świateł pamięci
  • wspólne odśpiewanie Roty

Apelujemy również o uczczenie w dniu 11 lipca 2018 roku Ofiar Ludobójstwa poprzez wywieszenie flag narodowych na budynkach instytucji i prywatnych domach, a także zapalenie zniczy w oknach oraz pod tablicami, krzyżami i pomnikami.

Fot. Artur Gawle (www.tarnow.pl)

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A