Sukces Kacpra Szczurka podczas Kartingowych Mistrzostw Włoch
access_time 2018-07-03 07:00:00
W dniach 29 czerwca do 1 lipca na torze w Lonato odbyła się kolejna runda Kartingowych Mistrzostw Włoch 2018, gdzie wystartowali Gabriel Łukasiewicz w kategorii Junior oraz Kacper Szczurek w kategorii Senior - zawodnicy klubu TTSK K-TEAM Tarnów.

Kacper Szczurek startujący w kategorii Senior przez cały weekend prezentował rewelacyjne tempo. W kwalifikacjach zajął pierwszą pozycję. W biegach kwalifikacyjnych przyjechał dwukrotnie na pierwszym miejscu, co pozwoliło mu do finału ruszyć z pierwszej linii. W pierwszym finale po ładnej jeździe przyjechał na drugim miejscu. W drugim finale, gdzie czołówka wystartowała w odwróconej klasyfikacji przyjechał na drugim miejscu.

Dobre tempo zaprezentował również Gabriel Łukasiewicz. W kwalifikacjach zajął dziewiętnastą pozycję. Pierwszego biegu kwalifikacyjnego nie ukończył z powodu incydentu, a w drugim przyjechał dopiero na dwudziestym ósmym miejscu z powodu kary +10s, co niestety pozwoliło mu do finału ruszyć dopiero z przedostatniej linii. Natomiast w pierwszym finale po bardzo ładniej jeździe przyjechał na szesnastym miejscu, a w finale drugim skończył na dwudziestej siódmej pozycji z powodu kolejnej kary +10s.