Udane zakończenie sezonu pływaków Sokoła
access_time 2018-06-20 04:37:00
Doskonale zakończyli sezon pływacy UKS Sokół-Mościce Tarnów, na co dzień uczniowie SP Nr20 z Oddziałami Sportowymi w Tarnowie występujący podczas ostatniego weekendu w trzech różnych zawodach.

W rozegranych w Piekarach  Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików dla pływaków 12 letnich oraz zawodów o Puchar Prezesa MOZP dla pływaków 10 – 11 lat podopieczni trenerów Anny Jasiak i Ryszarda Mroza zdobyli 16 medali.

W kategorii 12 lat barw Sokoła bronili : Tymoteusz Jarząb, Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz, Natalia Biedrzycka, Tomasz Maniawski, Miłosz Mika, Natanael Stawarz i Filip Wadas. Cztery złote medale wywalczył z nich Tymoteusz Jarząb. Dwunastoletni tarnowianin okazał się najszybszy na dystansach 400 metrów stylem dowolnym – 4:48.18 min, 100 metrów stylem dowolnym – 1:04.69 min , 100metrów stylem grzbietowym – 1:13.03 i 200metrów stylem grzbietowym – 2:34.47min.

Jego klubowy  kolega w tej samej kategorii wiekowej, Mikołaj Jurkiewicz  zdobył  trzy medale, dwa srebrne na dystansach  400 metrów stylem dowolnym – 4:55.02 min. i 100 metrów stylem dowolnym 1:06.25 min.  oraz  brązowy medal na 200 metrów stylem klasycznym – 3:06.99 min., a Filip Korman zdobył jeden złoty na 100 metrów stylem motylkowym – 1:07.10 min. i brązowy: na 400 metrów stylem dowolnym – 5:02.04 min.

Dwa medale wśród dwunastolatków wywalczyła również sztafeta  UKS Sokół – Mościce.  Sztafeta  w składzie: Tymoteusz Jarząb, Filip Korman, Mikołaj Jurkiewicz i Filip Wadas zdobyła brązowy medal na 4x50 metrów stylem zmiennym – 2:04.55min. , a srebrny na dystansie 4x50 metrów stylem dowolnym – 2:22.40min . W tej ostatniej  Filipa Wadasa zmieniła Natalia Biedrzycka.

W tych samych zawodach o Puchar Prezesa MOZP dla pływaków 10 i 11 lat wystąpili: Małgorzata Florka, Maria Łakoma, Anna Hajdo, Maja Woźny i Bartosz Bogacz. Bartek zdobył dwa złote medale na dystansie 100 i 200metrów stylem dowolnym oraz dwa srebrne na 50metrów stylem motylkowym i 100metrów stylem zmiennym. Jego koleżanki Anna Hajdo i Maria Łakoma zdobyły po jednym brązowym medalu. Ania na 100metrów stylem grzbietowym a Marysia na 25metrów stylem motylkowym.

W rywalizacji drużynowej 12 latkowie zajęli czwarte miejsce w klasyfikacji punktowej a drugie w klasyfikacji medalowej. Zawodnicy 11 letni, trenowani przez Ryszarda Mroza zdobyli  Puchar za zajęcie trzeciego miejsca w klasyfikacji punktowej.

W Mistrzostwach Województwa Małopolskiego które odbyły się na basenie w Oświęcimiu w kategorii 14 – 16 lat i starsi barw Sokoła bronili: Dawid Jurkiewicz, Paulina Kostecka, Filip Litwora i Michał Patrzałek. Wszyscy z wymienionych poprawili swoje rekordy życiowe a srebrny medal wywalczył Dawid Jurkiewicz który na dystansie 200metrów stylem grzbietowym uzyskał bardzo dobry czas – 2:22.14min.

Doskonale spisał się również występujący na zawodach Otylia Swim Cup w Gliwicach jedyny zawodnik reprezentujący UKS Sokół Mościce -  Igor Szczerba. W rywalizacji trzynastolatków Igor Szczerba zdobył w tych zawodach sześć medali. Złote medale zdobył na 50 metrów stylem grzbietowym – 31.38 min. , 200 metrów stylem grzbietowym – 2:26.99 min.,100metrów stylem grzbietowym – 1:08.11 i 200metrów stylem zmiennym – 2:29,09. Srebrny medal zdobył   na 200 metrów stylem dowolnym – 2:11.60, a brązowy na dystansie 400m stylem dowolnym – 4:39.55 min. W łącznej klasyfikacji trzynastolatków tarnowianin zajął trzecią lokatę zdobywając 1401 pkt.