Marzą Ci się wakacje w Egipcie? Poznaj 5 miejsc, które musisz odwiedzić!
access_time 2018-05-22 09:30:00
Egipt to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, chętnie wybierana przez Polaków. Coś musi być w tym kraju takiego, że pomimo sporej liczby turystów i związanych z tym pewnych niedogodności, turyści wciąż z dużą chęcią wybierają Egipt. Przed Tobą 5 miejsc, których po prostu nie możesz ominąć.

Punkt pierwszy: Sfinks

Chyba nie ma takiego Polaka, który nie wiedziałby o istnieniu Sfinksa. Potężny lew z ludzką głową strzeże spokoju zmarłych faraonów, dlatego został umiejscowiony nieopodal Wielkich Piramid. Ten majestatyczny posąg z uszkodzonym nosem to element obowiązkowy wycieczki do Egiptu.

Punkt drugi: świątynia w Luksorze

Luksor oznacza „miasto pałaców” i ze względu na zabytkowe budowle został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Będąc na wycieczce w Egipcie, zdecydowanie warto odwiedzić świątynię w Luksorze, nazywaną również Świątynią Narodzin.

Punkt trzeci: piramida schodkowa Dżesera

Ta monumentalna budowla została wzniesiona na cześć faraona Dżesera, tworząc kształt mastab. To jeden z popularniejszych zabytków, które zwiedzają turyści. To również wdzięczny obiekt dla archeologów.

Punkt czwarty: Kolosy Memnona

Ci, którzy chcą aktywnie spędzić swój wyjazd, mogą wybrać się na zwiedzanie Kolosów Memnona. Do dziś nie zachowała się całość zabytku (została zniszczona przez trzęsienie ziemi i zalewanie wodami Nilu), lecz jedynie posągi wykonane z kwarcytu.

Wyjazd do Egiptu to nie tylko wspaniałe budowle, ale również piaszczyste plaże, beztroskie wakacyjne chwile, ekskluzywne kurorty i rozrywka na wysokim poziomie. To wspomnienia, które można zabrać ze sobą do domu oraz zdjęcia, które pozostaną z nami do końca życia. Jeśli planujesz wyjazd do Egiptu, możesz skorzystać z aktualnej oferty biura podróży Tui.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A