Czworonogi z okolic Westerplatte mają swój wybieg
access_time 2018-05-21 05:36:00
Można już korzystać z miejskiego wybiegu dla psów w pobliżu parku Westerplatte. Wybieg jest ogrodzony i wyposażony w kosze na śmieci, psie pakiety do sprzątania po czworonogach i w ławeczki. Jest też kilka zabawek dla psów, takich jak tunel czy równoważnia.

Ogrodzony teren, na którym psy pod okiem właścicieli mogą swobodnie biegać bez obowiązkowych na spacerach kagańców i smyczy, liczy około 20 arów powierzchni. Na wybiegu można bezpiecznie wypuścić psa, pozwolić mu na wybieganie nadwyżki energii i dać okazję do kontaktu z innymi psami. Wybieg jest porośnięty trawą, będzie też systematycznie doposażany w kolejne zabawki - przeszkody dla czworonogów, dzięki którym psy mogą ćwiczyć sprawność i urozmaicać zabawę. 

Wokół ogrodzenia wybiegu posadzonych zostało kilkadziesiąt drzewek. Wybieg jest bezpłatny, prosimy właścicieli psów jedynie o sprzątanie po pupilach, żeby korzystanie z wybiegu było komfortowe dla wszystkich jego użytkowników. Budowa kolejnych wybiegów zostanie rozważona w zależności od zainteresowania mieszkańców. Niewykluczone, że drugi wybieg powstanie na Piaskówce, w rejonie skrzyżowania ulic Romanowicza i Piłsudskiego.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A