"Drzwi do kultury" - Dzień Otwarty w Centrum Sztuki Mościce
access_time 2018-05-16 15:50:00
W środę, 30 maja Centrum Sztuki Mościce zaprasza na Dzień Otwarty pn. "Drzwi do kultury". W programie spotkania z absolwentami Zespołu Szkół Plastycznych i warsztaty tkaniny artystycznej "Przeplot".

Spotkania / Absolwenci ZSP

Co może Ci dać nauka w szkole o profilu artystycznym? Jak radzą sobie absolwenci takich szkół na rynku mody, sztuki, reklamy? 
Odwiedź Mościce 30 maja 2018 r. w ramach Dnia Otwartego Centrum Sztuki Mościce i spotkaj się z dwójką tarnowian, absolwentów Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie, którzy odnoszą sukcesy w pracy zawodowej! Dowiedz się jak wyznaczać cele swojej działalności i jak je realizować. Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu kierunków modowych, malarskich czy graficznych.

W programie:
godz. 15.45 – 16.45 - Warsztaty tkaniny artystycznej "Przeplot"
godz. 17.00 - 18.30 - prelekcje: Mateusz Jarmuła. Joanna Graniczkowska.
Centrum Sztuki Mościce ma przyjemność otworzyć cykl spotkań z absolwentami Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie. Projekt, organizowany przez ZSP, obejmuje pokazy, wystawy i prezentacje a koncepcja spotkania zakłada przedstawienie dwóch indywidualności - interesujących młodych ludzi osiągających sukcesy artystyczne i komercyjne. To zderzenie wyboru różnych dróg  kariery zawodowej, gdzie punktem wyjścia stał się tarnowski Plastyk.
Celem projektu jest akcja promowania absolwentów, którzy prezentując swoje działania potwierdzają, że pracując osiągają efekty i dążąc do celu odnoszą sukces. Przedstawiamy absolwenta jako dojrzałą, kreatywną osobę, której decyzje i osiągnięcia mają źródło w Liceum Plastycznym. Ważnym aspektem akcji jest ukazanie procesu oraz dzielenie się doświadczeniami wyniesionymi z pracowni szkoły średniej w kontynuacji z dalszym kształceniem i pracą zawodową.
Cykl otwierają:
Joanna Graniczkowska - dyplom w pracowni tkaniny artystycznej ZSP w Tarnowie wykonany pod kierunkiem Marii Wojtanowicz, aneks z malarstwa pod kierunkiem Magdaleny Miłoś, absolwentka Wydziału Malarstwa ASP w Gdańsku.
Mateusz Jarmuła, dyplom w pracowni reklamy wizualnej ZSP w Tarnowie wykonany pod kierunkiem Magdaleny Kopczyńskiej, aneks z malarstwa pod kierunkiem Aleksandry Zuba-Benn, obecnie studiuje na Wydziale Grafiki ASP w Warszawie.

Joanna Graniczkowska , rocznik 92, urodzona w Rzeszowie, absolwentka Liceum Plastycznego w Tarnowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.Studiowała również na National College of Art & Design w Dublinie. Dyplom z malarstwa oraz aneks z rysunku wykonała w 2017 r. pod kierunkiem prof. Jarosława Baucia oraz prof. Romana Gajewskiego.Zajmuje się głównie malarstwem i tkaniną artystyczną, chętnie szukając połączeń między tymi dwoma mediami. Tworzy też obiekty i performance.Prezentowała swoje prace na wystawach w Polsce i za granicą, m.in. w Centralnym Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, w Tytano w Krakowie, w Gdańskiej Galerii Miejskiej, w Palazzo Zenobio w Wenecji, w Hendrons Collider w Dublinie.

Mateusz Jarmuła , rocznik 94, absolwent Liceum Plastycznego w Tarnowie, obecnie student Wydziału Grafiki ASP w Warszawie. Zajmuje się malarstwem, animacją, brandingiem, projektowaniem tkanin i ubrań. W 2016 roku zainicjował powstanie marki JARMULA. Pomimo młodego wieku konsekwentnie kreuje własną wizję mody w dzisiejszym świecie. Wierzy w sztukę dla ludzi, którą wyraża poprzez awangardowe krawiectwo. Swoje projekty nazywa modą krytyczną, głośno mówiącą o człowieku jako jednostce oraz podkreślającą jego siłę i pewność siebie. Buduje historie oparte na doświadczeniach ludzi. Brand Jarmula łączy w sobie klasyczne krawiectwo ze współczesnymi formami. Kolekcje tworzone są z użyciem nowatorskich procesów technologicznych, często na bazie eksperymentowania z materiałami i sposobami produkcji odzieży.
Zobacz więcej na http://mateuszjarmula.com/

Po prelekcjach zapraszamy do rozmów z Joanną Graniczkowską i Mateuszem Jarmułą
30 maja 2018 r. godz. 17.00 - 18.30 Antresola
Obowiązują zapisy: edukacja@csm.tarnow.pl, tel.: 14 633 46 27 (od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00)
 
Warsztaty tkaniny artystycznej "Przeplot"
Ukierunkowane na proces twórczy, pobudzające wyobraźnię i wyzwalające swobodną ekspresję. W otoczeniu kolorów, kształtów i materii wykonamy obiekty artystyczne z zakresu sztuki włókna. Użyjemy miękkich materiałów, barwnych włókien i przędzy, które będziemy łączyć w oryginalny sposób. Warsztaty poprowadzi dr Aleksandra Zuba-Benn wraz z gościem spotkania, Joanną Graniczkowską oraz uczniami Zespołu Szkół Plastycznych w Tarnowie specjalności tkanina artystyczna.
Dr Aleksandra Zuba-Benn - nauczyciel tkaniny artystycznej oraz rysunku i malarstwa w Zespole Szkół Plastycznych w Tarnowie, wykładowca Instytutu Sztuki PWSZ (rysunek i malarstwo), Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, w pracowni Gobelinu prof. Magdaleny Abakanowicz. Uczestniczka wystaw międzynarodowych, laureatka wielu nagród.
30 maja 2018 r.  godz. 15.45 - 16.45
Zapisy: edukacja@csm.tarnow.pl tel. 14 633 46 27 (od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 - 15.00) Liczba uczestników ograniczona
Zapraszamy do spotkania, rozmów i poznanie tarnowskiego Plastyka!
W trakcie warsztatów i prelekcji spotkasz nauczycieli, z którymi porozmawiasz o szkole, cyklu kształcenia, poznasz specyfikę pracowni.

Dowiedz się jak wyznaczać cele swojej działalności i jak je realizować. Jakie są perspektywy zawodowe po ukończeniu kierunków modowych, malarskich czy graficznych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A