Sprawca uszkodzenia 17 samochodów w rękach policjantów
access_time 2018-05-15 16:00:00
Policjanci komisariatu Tarnów-Zachód zatrzymali 19-latka, który kluczem od mieszkania uszkodził karoserię 17 samochodów zaparkowanych przy ul. Klikowskiej w Tarnowie. Starty powstałe w wyniku aktu wandalizmu przekroczyły 12 tysięcy złotych. Mężczyzna usłyszał już większość zarzutów. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Początkiem maja dyżurny tarnowskiej jednostki Policji otrzymał zgłoszenie od zdenerwowanego mieszkańca Tarnowa, który poinformował o uszkodzeniu w nocy jego samochodu pozostawianego przy ul. Klikowskiej. Kiedy na miejscu zdarzenia pojawił się patrol okazało się, że dzwoniący mężczyzna nie jest jedynym poszkodowanym, którego samochód ucierpiał tej nocy. Policjanci zlokalizowali jeszcze 16 innych pojazdów, noszących ślady celowego uszkodzeń ostrym przedmiotem.  
Od razu też ruszyło policyjne dochodzenie. Jego celem było zidentyfikowanie i rozliczenie wandala. Na trop mężczyzny wpadli „kryminalni” z komisariatu Tarnów-Zachód. W wyniku ich działań zatrzymany został 19-letni mieszkaniec Tarnowa. Mężczyzna trafił na komisariat gdzie usłyszał zarzuty umyślnego uszkodzenia mienia. Ustalono, że w chwili zdarzenia był nietrzeźwy. Nie był natomiast w stanie logicznie wytłumaczyć motywów swojego zachowania. Ma za to świadomość grożącej mu obecnie odpowiedzialności prawnej i chce skorzystać z możliwości dobrowolnego poddania się karze. 
Dodajmy, że niektóre z „porysowanych” pojazdów należą do mieszkańców powiatu brzeskiego. Policjanci w dalszym ciągu pracują nad sprawą. Straty powstałe w wyniku działania 19-latka oszacowane zostały na ponad 12 tysięcy złotych. Za zniszczenie lub uszkodzenie cudzego mienia kodeks karny przewiduje karę pozbawiania wolności od 3 miesięcy do 5 lat. 

 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A