Już dziś Tarnowski Dzień Naukowców
access_time 2018-05-15 09:01:00
Chemia nie musi być nudna. Doskonale wiedzą o tym studenci i pracownicy Zakładu Chemii Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tanowie. Z okazji jubileuszu 20-lecia PWSZ przygotowali oni sporo atrakcji dla amatorów tej dziedziny nauki.

Tarnowski Dzień Naukowców rozpocznie się dziś o godz. 11.00 i potrwa do godz. 12.40.

Naukowe Koło Chemików OZON pod opieką dr. Krzysztofa Kleszcza przygotowało dla zainteresowanych pokaz doświadczeń chemicznych. W trakcie pokazu, który rozpocznie się o godz. 11.00 zostanie zaprezentowanych kilkanaście niezwykłych doświadczeń chemicznych – od nietypowej kinetyki chemicznej poprzez fotochemię aż do reakcji oscylacyjnych. Za stroną wizualną kryją się niekiedy zaskakujące wyjaśnienia naukowe.

Z kolei o godz. 12.00 odbędzie się wykład dr. Rafała Kurczaba pt. „Sztuczna inteligencja w służbie nowoczesnej chemii”. Dla niektórych może być on bardzo zaskakujący. Okazuje się bowiem, że wbrew potocznemu myśleniu sztuczna inteligencja to nie tylko roboty, filmy science fiction czy przeglądarka Google. W swoim wykładzie dr Rafał Kurczab zaprezentuje najciekawsze przykłady użycia sztucznej inteligencji w chemii zarówno ze świata wielkiej nauki, jak i tej lokalnej – wykonywanej w Zakładzie Chemii PWSZ.

Pokaz doświadczeń odbędzie się w PWSZ w sali B028, wykład w sali B024. Zapraszamy.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A