Ostatni weekend na drogach Tarnowa i regionu
access_time 2018-03-20 07:19:00
Ostatni weekend to jeden śmiertelny wypadek, piętnastu nietrzeźwych oraz czterdzieści trzy kolizje. Dodatkowo pięciu kierowców straciło prawo jazdy w tym jeden za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanym.

Ostatni tydzień na drogach regionu to dwa wypadki drogowe, a jeden z nich niestety ze skutkiem śmiertelnym. To tragiczne zdarzenie miało miejsce w Janowicach w sobotę wieczorem 17 marca po godzinie 19.30. Kierowca samochodu osobowego na obszarze zabudowanym potrącił pieszego, który miał zatoczyć się na jezdnię. Pomimo podjętej akcji reanimacyjnej 64 letni mężczyzna zmarł przewieziony do szpitala. Kierowca trzeźwy. Okoliczności tego tragicznego wypadku wyjaśnią specjaliści tarnowskiej komendy policji.

Ponadto z nietypowym zdarzeniem zmierzyli się policjanci Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Tarnowie. Dziś w nocy (18/19.03) na 480 kilometrze autostrady awarii uległ zespół pojazdów, który został unieruchomiony na pasie awaryjnym w kierunku do Krakowa. W naczepie urwało się koło i uniemożliwiało kontynuowanie dalszej jazdy. Kierowca przewoził żywe zwierzęta. Wszystko to działo się tuż po północy przy obfitych opadach śniegu i ograniczonej widoczności. W momencie przeładunku 10 koni z uszkodzonej naczepy od godziny 1:00 do godziny 1:30 policjanci zamknęli ten odcinek autostrady z uwagi na jego specyfikę. Drugi samochód musiał wycofać do uszkodzonej naczepy, a następnie ustawić się we właściwym kierunku jazdy. Wszystko to odbyło się sprawnie, a blokada autostrady spowodowała jedynie krótki pół kilometrowy zator. Uszkodzona naczepa została odholowana na najbliższy parking.

W ostatnim tygodniu tarnowska drogówka odnotowała w sumie 43 kolizje, udaremniono dalszej jazdy 14 nietrzeźwym kierującym z czego, aż 10 prowadziło pojazd mechaniczny. Zatrzymano w sumie 5 praw jazdy z czego jedno za przekroczenie dopuszczalnej prędkości oraz 50 dowodów rejestracyjnych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A