We wrześniu tablice na 50 przystankach
access_time 2018-02-28 03:26:00
Dwie oferty zostały złożone w przetargu na wykonanie 50 elektronicznych tablic świetlnych, podających realny czas przyjazdu autobusów. Taka tablica od listopada 2016 roku działa na przystanku autobusowym przy ulicy Mickiewicza. - Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejne pojawią się już we wrześniu – zapowiada Krzysztof Kluza, zastępca dyrektora Zarządu Dróg i Komunikacji.

System tablic z informacjami dla pasażerów tarnowskiej komunikacji miejskiej jest jednym z elementów projektu integracji transportu publicznego, który ma na celu usprawnienie funkcjonowania komunikacji publicznej i zwiększenie płynności ruchu samochodowego.

W ramach jego realizacji powstaną między innymi system roweru miejskiego, zintegrowane punkty przesiadkowe oraz centrum sterowania ruchem. Bardzo użytecznym dla pasażerów elementem projektu będzie sprawdzony już system informacji przystankowej, składający się z 50 elektronicznych tablic świetlnych, umieszczonych na przystankach komunikacji miejskiej i podających rzeczywisty czas przyjazdu autobusów na podstawie danych z GPS. Taka tablica działa już na przystanku Solidarności – Seminarium przy ulicy Mickiewicza.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, rozstrzygnięcia przetargu oraz podpisania umowy z wyłonionym w przetargu na stworzenie systemu informacji, można się spodziewać już w marcu. Na wykonanie pierwszej części zamówienia, obejmującej zamontowanie 25 tablic, wykonanie do nich przyłączy oraz uruchomienia systemu, wykonawca będzie miał czas najpóźniej do września.

Koszt projektu integracji transportu publicznego w Tarnowie wynosi ponad 25,5 miliona złotych. 17,5 miliona pochodzi z przyznanej miastu dotacji unijnej.

Komentarze...