Mpetrol Sharks pewnie wygrywa i jest pierwszym liderem w drugiej edycji BIG 3
access_time 2018-02-19 04:35:00
Ruszyła 2 edycja Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 i już na początek mieliśmy bardzo ciekawe mecze w których dużo się działo.

W pierwszym sobotnim meczu doszło do starcia mistrza Zdrowego Projektu, który przystąpi do tej edycji z nowym zawodnikiem - Kamilem Świętochowskim. Ich przeciwnicy to drużyna, która w pierwszej edycji zajęła ostatnie miejsce a mowa o drużynie Wild Baller’s do której dołączył M. Malinowski i Sylwester Słowik.

Mistrz do tego meczu przystąpił w pełnym składzie natomiast przeciwnik bez dwóch wysokich co zapowiadało mocne lanie. Już początek meczu pokazał że drużyna, która była skazywana na pożarcie nie ma zamiaru łatwo się poddać i wykorzystując błędy mistrzów grali jak równy z równym co dało im nawet minimalne prowadzenie do przerwy.

Dopiero pod koniec meczu mocno zmęczeni koszykarze Wild Ballers tracili dystans do przeciwników i ostatecznie musieli uznać ich wyższość, lecz mecz mógł się podobać.

W drugim meczu na parkiecie pojawili się drużyna wicemistrza Mpetrol Sharks lecz w zupełnie przemeblowanym składzie a jedynym który został z poprzednich rozgrywek jest

W. Kuraś, a ich przeciwnicy Toyota Kobos to wcześniejsi Kilerzy, do których dołączył były zawodnik Rekinów M. Jarosiński i D. Nowak z Alfa Pride.

Początek tego meczu to dość wyrównana gra obu zespołów i nic nie wskazywało by ten mecz mógł zostać zdominowany przez jedną z drużyn a świadczy o tym wynik do przerwy, który dawał minimalną przewagę Rekinom. Po przerwie niestety koszykarze Toyoty stracili pomysł na grę a po stronie Rekinów dominował duet D. Olesik i W. Kuraś którzy sami zdobyli 63 punkty i dominowali na desce w obronie i ataku co pozwoliło im stopniowo powiększać przewagę i ostatecznie wysoko pokonali Toyote Kobos.

W tym meczu jak i w poprzednich obie drużyny nie odstawały poziomem od siebie co i w tym meczu dało wynik bliski remisu do przerwy. W drugiej połowie uwidoczniła się przewaga drużyny Ecofishing, którzy w tym meczu połowę swych punktów zdobyli rzutami za 3 punkty co mocno podcinało skrzydła Ciasteczkom i musieli uznać wyższość rywali.

Tarnowskiej Ligi Koszykówki BIG 3 – 1 runda wyniki:

• Sobota 17.02 – Hala Miejski Dom Sportu

Zdrowy Projekt – Wild Ballers 74:65 ( 33:35 / 41:30 )

Dla Z.Projektu: J.Put 22(2x3),Świętochowski 19,Stawarski 14,M.Put 13,Łabuda 6

Dla Ballers: Słowik 25(3x3),Kochanek 23,Malinowski 14,Witiak 3

MVP MECZU: Jacek Put – Zdrowy Projekt

Mpetrol Sharks – Toyota Kobos 87:65 ( 37:33 / 50:32 )

Dla Sharks: Olesik 32,Kuraś 31,Kozicki 18(2x3),Świtek 6

Dla Toyoty: Jarosiński 25(4x3),Stawarz 20,Krukar 18,Nowak 2

MVP MECZU: Daniel Olesik – Mpetrol Sharks

Dla Fishing: Badełek 23,Pa.Zaczkiewicz 17(5x3),Kozdroń 17,Pi.Zaczkiewicz 8,Łazarz 7,Król 4

MVP MECZU: Piotr Badełek – Ecofishing