Hit rozgrywek dla SPR PWSZ Tarnów
access_time 2018-02-19 07:21:00
W 18 kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zajmujący 2 miejsce w ligowej tabeli zespół SPR PWSZ Tarnów zmierzył się z aktualnym liderem, drużyną AZS AWF Biała Podlaska. W pierwszej rundzie minimalnie lepszy okazał się zespół gości, który pokonał u siebie tarnowskich szczypiornistów 33:32.

Tarnowianie bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie rewanżowe. Od pierwszych minut uzyskali niewielką przewagę bramkową, którą starali się utrzymać. Akademicy nie odpuszczali, powoli odrabiali straty, by w 11 minucie doprowadzić do remisu 11:11. Kolejne 10 minut było niezwykle wyrównane i wynik oscylował w okolicach remisu. Końcówka pierwszej połowy meczu to okres bardzo dobrej  gry gości, którzy po kilku skutecznych akcjach wypracowali sobie kilkubramkową przewagę. Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 18:23. Od początku drugiej połowy tarnowianie zaczęli systematycznie odrabiać straty i w 50 minucie spotkania doprowadzili do remisu 29:29. Końcówka meczu to okres niezwykle zaciętej i wyrównanej gry. Trzy minuty przed końcem szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów prowadzili różnicą jednej bramki. W 59 minucie Dawid Ciochoń obronił rzut karny wykonywany przez Bartosza Warmijaka, następnie celnie trafił Michał Kubisztal. W ostatniej minucie meczu rewelacyjnymi obronami popisał się tarnowski bramkarz Dawid Ciochoń. Goście wykorzystali jeszcze rzut karny, ale zabrakło już czasu na odrobienie strat. Ostatecznie tarnowianie pokonali zespół AZS AWF Biała Podlaska 35:34 i z dorobkiem 42 punktów wskoczyli na fotel lidera rozgrywek.

Bramki dla SPR PWSZ Tarnów:  Kubisztal 10, Dutka 7, Jewuła 4, Sanek 4, Nowak 4, Niemiec B. 2, Mogielnicki 2, Kowalik 1, Misiewicz 1