Lider zwycięża w Tarnowie
access_time 2018-02-12 11:35:00
Niezwykłych emocji dostarczyły swoim kibicom siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podczas sobotniego meczu. W 19 kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej pań zmierzyły się z aktualnym liderem tabeli, zespołem Wisły Warszawa. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy siatkarkom z Warszawy 0:3.

W drużynie gości wystąpiły renomowane zawodniczki, reprezentantki Polski, m.in. : tarnowianka Katarzyna Mróz, Karolina Ciaszkiewicz-Lach, Magdalena Saad.

Pierwsze dwa sety meczu rundy rewanżowej obfitowały w długie wymiany, tarnowianki wykazały się niezwykłą ambicją i walecznością, jednak górą był zespół z Warszawy wygrywając 21:25 i 18:25. Trzeci set był całkowicie zdominowany przez tarnowianki, które gładko pokonały gości 25:15. Czwarta odsłona to okres dobrej gry warszawianek, które szybko wypracowały sobie kilkupunktową przewagę. W połowie seta przy stanie 12:19 tarnowianki poderwały się do walki i doprowadziły do remisu 20:20. Końcówka seta należała jednak do bardziej doświadczonych zawodniczek Wisły, które wygrały tą część meczu 21:25 i całe spotkanie 1:3. Najlepszą zawodniczką została wybrana kapitan drużyny gości Karolina Ciaszkiewicz-Lach.

Po tym spotkaniu tarnowianki z dorobkiem 27 punktów zajmują 6 miejsce w ligowej tabeli. Kolejny mecz rozegrają 17 lutego w Świeciu z tamtejszym Jokerem.