Emilia Nizio mistrzynią Małopolski w tenisie
access_time 2018-02-08 06:29:00
Uczennica IV klasy Zespołu Szkół Sportowych w Tarnowie trenująca w UKS ACT Sport Tarnów zdobyła Halowe Mistrzostwo Województwa w tenisie do lat 12 podczas zawodów rozegranych w Krakowie na kortach KS Grzegórzecki.

Na staracie stanęło 14 zawodniczek. Emilia Nizio była rozstawiona z numerem, dlatego w pierwszej rundzie miała wolny los.

W ćwierćfinale Emilia spotkała się z nieobliczalną, o rok starszą Marcelą Boroń trenującą na co dzień w KS Grzegórzecki, która wcześniej wysoko wygrała swój mecz, tracąc zaledwie jednego gema. W meczu z tarnowianką jednak nie miała jednak nic do powiedzenia przegrywając 6:1, 6:1.

W półfinale Emilia skrzyżowała rakietę z Hanią Kołak z STT Fakro Nowy Sącz. Od początku do końca zawodniczka UKS ACT Sport Tarnów dominowała w meczu i ani przez chwilę nie było zagrożenia, że mecz ten może wymknąć się z pod kontroli o czym świadczy wynik 6:0 i 6:1.

W finale czekała na Emilię trenująca na co dzień na miejscowych kortach Natalia Kłys. Emilia dobrze weszła w mecz i objęła prowadzenie 4:0. W tym secie oddała przeciwniczce jednego gema. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia Natalii i tylko do stanu 2:2 zawodniczka KS Grzegórzecki Kraków zdołała dotrzymać kroku tarnowiance. Mecz zakończył się wynikiem 6:1, 6:2. Tym samym Emilia obroniła wywalczony przed rokiem tytuł.