Roman Ciepiela: Nie projektujemy dwóch stadionów w Tarnowie
access_time 2018-01-22 05:52:00
Urząd Miasta Tarnowa nie projektuje dwóch oddzielnych obiektów w miejsce Stadionu Miejskiego. - Chcę stanowczo zaprzeczyć tej pogłosce – podkreśla prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela. To odpowiedź na informacje, podane przez Łukasza Sadego, prezesa Unii Tarnów ŻSSA w radiu RDN.

Prezes Unii Tarnów ŻSSA poinformował, że miasto pracuje nad dwoma projektami, które miałyby zastąpić znany już, szeroko konsultowany i zaaprobowany między innymi przez środowiska sportowe projekt piłkarsko – żużlowego Stadionu Miejskiego. Według przedstawiciela spółki żużlowej, rzekome projekty zakładają budowę dwóch obiektów – stadionu żużlowego i stadionu piłkarskiego.

Jak przekonuje magistrat, to wypowiedzi bezpodstawne i nieprawdziwe. W odpowiedzi na nie prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela, skierował do prezesa pismo, w którym zdementował informacje o tworzeniu dwóch oddzielnych projektów. Prezydent zaznaczył również, że rezygnacja z przebudowy Stadionu Miejskiego w zamian za budowę dwóch oddzielnych obiektów, wydłuży w czasie wykonanie tego zadania.

- Dokonaliśmy już uzgodnień koncepcji przebudowy Stadionu Miejskiego z PZPN i Ekstraligą Żużlową. Jesteśmy gotowi do ogłoszenia przetargu. Na przeszkodzie stoi jedynie brak zgody Zarządu Unii Tarnów ŻSSA na zawarcie porozumienia, dotyczącego rozwiązania obowiązującej obecnie umowy dzierżawy. Takie podejście Państwa Spółki do tej istotnej sprawy już teraz powoduje trudne do określeni przesunięcie inwestycji w czasie – podkreśla prezydent Tarnowa.

Pismo w tej sprawie, na które spółka żużlowa wciąż nie nadesłała odpowiedzi, zostało dostarczone spółce z końcem grudnia 2017 roku.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A