Udany rewanż tarnowskich siatkarek
access_time 2018-01-15 13:32:00
W piętnastej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki siatkowej kobiet zawodniczki Grupy Azoty PWSZ Tarnów podejmowały przed własną publicznością zespół SMS PZPS Szczyrk. W pierwszej rundzie tarnowianki uległy siatkarkom ze Szczyrku 0:3.

W spotkaniu rewanżowym tarnowianki pokazały się z bardzo dobrej strony. W tym meczu bardzo dobrze spisywały się zarówno w obronie jak i w ataku, rewelacyjnie funkcjonował blok. Pierwszy set należał do tarnowianek, które wygrały go 25:22. W drugiej części spotkania było podobnie. Niebezpiecznie zrobiło się jednak przy stanie 21:17, gdy zespół ze Szczyrku po serii punktów doprowadził do remisu 24:24. W decydujących akcjach siatkarki Grupy Azoty PWSZ Tarnów okazały swoją wyższość i zakończyły tego seta na swoją korzyść 26:24. Trzecia odsłona zdecydowanie należała do tarnowianek, które bez najmniejszych problemów wygrały ją 25:17.MVP spotkania została Sabina Podlasek.

Po tym zwycięstwie tarnowianki awansowały na szóste miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 22 punktów. Kolejny mecz rozegrają 20 stycznia w Warszawie z tamtejszym AZS AWF.

Grupa Azoty PWSZ Tarnów – SMS PZPS Szczyrk 3:0 (25:22, 26:24, 25:17)