Szkoła widzenia - ciekawy wykład w BWA
access_time 2018-01-09 05:36:00
Joanna Tyborowska i Bartłomiej Bałut z tarnowskiej PWSZ opowiedzą o znaczeniu współczesnej edukacji artystycznej w kształtowaniu świadomości wizualnej oraz o komunikacji obrazem jako nośniku wartości emocjonalnych. Spotkanie w BWA już jutro (środa, 10.01), początek o 17.

Joanna Tyborowska – absolwentka Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przez parę lat związana z Pracownią Liternictwa i Typografii ASP w Krakowie, obecnie pedagog w PWSZ w Tarnowie, gdzie prowadzi przedmiot Grafika wydawnicza. Członek redakcji pisma Linia prosta, za którą również odpowiada graficznie. Zawodowo zajmuje się szeroko rozumianym projektowaniem z naciskiem na grafikę wydawniczą i plakat.

Bartłomiej Bałut - malarz, nauczyciel, projektant. Wykłada w uczelni macierzystej oraz PWSZ w Tarnowie. Absolwent Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (w pracowni prof. S. Rodzińskiego, dyplom z wyróżnieniem w roku 2001). Adiunkt na Wydziale Malarstwa krakowskiej ASP. Semestr w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Antwerpii.

Wystawy indywidualne w kraju i za granicą, udział w wielu wystawach zbiorowych. Prace w kolekcjach prywatnych w Europie i USA. Doktorat na Wydziale Malarstwa ASP w Krakowie w roku 2012. Stypendysta Miasta Tarnowa w roku 2016, nagroda Miasta Tarnowa za twórczość artystyczną w roku 2017. Od roku 2013 pełni funkcję dyrektora Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie.

Uczestnicy wykładu otrzymają nowy numer pisma Linia prosta. Wykład towarzyszy wystawie „Lekcja dizajnu. Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A