Zuzia i Kubuś - te imiona rodzice wybierali najczęściej dla swoich dzieci w 2017 roku
access_time 2018-01-09 06:07:00
W minionym roku w tarnowskich szpitalach urodziło się 1762 dzieci. Najpopularniejsze imiona, jakie wybierali dla nich rodzice, to Zuzanna oraz Jakub. Zestawienie przygotowali pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego.

W 2017 roku w tarnowskich szpitalach na świat przyszło 880 dziewczynek i 882 chłopców. To o 164 więcej niż rok wcześniej. Oprócz wspomnianej już Zuzanny wśród dziewczynek dużą popularnością w minionym roku cieszyły się imiona: Lena, Julia i Milena. Kolejnymi po Jakubie najchętniej wybieranymi imionami dla chłopców były Kacper, Wojciech i Szymon.

- Te imiona są popularne od kilku lat, zamieniają się tylko miejscami - mówi Beata Idziniak, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Tarnowie. I tak – najpopularniejsze w 2015 roku były Zuzanna, Julia, Lena i Zofia oraz Jakub, Szymon, Kacper i Karol, a w 2016 - Julia, Maja, Zuzanna i Emilia, a także Szymon, Jakub, Kacper i Filip.

Z kolei wśród imion najrzadszych w roku ubiegłym znalazły się Gniewomir, Martin – dla dziecka mieszkającego za granicą - Jeremi, Brunon i Aron. Po jednej urodzonej w ubiegłym roku przedstawicielce mają w Tarnowie Marta, Sandra, Ewelina, Carmen, Anika, Emma i Karina.

Urząd Stanu Cywilnego informuje również, że w minionym roku sporządził łącznie 2268 wszystkich aktów urodzeń. 1762 dzieci urodziło się w tarnowskich szpitalach, pozostałe akty to wpisy zagranicznych aktów urodzeń do polskich ksiąg.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A