Tylko dziś! Mandatowa Amnestia w Straży MIejskiej w Tarnowie
access_time 2017-12-22 05:03:00
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, tarnowska Straż Miejska już po raz drugi w tym roku przeprowadzi akcję pod nazwą „Amnestia Mandatowa”. Każdy kto w piątek 22 grudnia zgłosi się do siedziby Straży Miejskiej może liczyć na abolicję, czyli zastąpienie kary pouczeniem.

Dotyczy ona tylko spraw niezakończonych mandatem karnym oraz tych, w przypadku których nie został skierowany wniosek do sądu. Aby uzyskać abolicję wystarczy w godz. 7-19 przyjść do Straży Miejskiej przy ul. Brodzińskiego 14 i przyznać się do winy, odpowiednio argumentując przyczyny złamania przepisów. Osoba przyłapana na kilku występkach będzie musiała przy tym zadecydować, w przypadku, którego z nich zastosowana ma być abolicja, postępowanie takie dotyczyć będzie bowiem jednej tylko sprawy.

Nowością jest możliwość załatwienia sprawy przez wideokonferencję (również w godz. 7-19). Jest to z pewnością bardzo wygodne rozwiązanie dla osób przebywających poza Tarnowem lub z różnych przyczyn nie mogących stawić się osobiście w siedzibie Straży Miejskiej.

Fot. Archiwum Straży Miejskiej

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A