Udana pogoń koszykarzy MUKS-u
access_time 2017-12-19 08:00:00
W drugiej kolejce rundy rewanżowej rozgrywek o mistrzostwo III ligi piłki koszykowej mężczyzn zespół MUKS 1811 Unia Tarnów podejmował w hali Miejskiego Domu Sportu w Tarnowie drużynę KK Uniwersytet Rolniczy Kraków. W pierwszej rundzie rozgrywek tarnowianie pokonali gości z Krakowa 84:64.

Tarnowianie dość słabo rozpoczęli to spotkanie, zawodziła przede wszystkim skuteczność. Po 4 minutach gry na tablicy widniał wynik 0:8. Koszykarze MUKS-u powoli zaczęli odrabiać straty jednak pierwsza część meczu należała do gości, którzy wygrali ją 16:23. Mocno skoncentrowani zawodnicy z Krakowa dobrze pokazali się również w drugiej kwarcie spotkania wygrywając ją 20:31. Trzecia część spotkania to okres dobrej gry tarnowian, którzy powoli odrabiali straty, wygrali 19:13 , jednak w całym spotkaniu nadal prowadzili goście 55:67. W czwartej kwarcie tarnowscy koszykarze dostarczyli swoim kibicom niezwykłych emocji. Szybko odrabiali straty, doprowadzili do remisu by w 36 minucie spotkania osiągnąć pierwsze prowadzenie 75:74. Ostatnie minuty były niezwykle zacięte. Na 50 sekund do końca na tablicy widniał remis 83:83. Lepsi w końcówce okazali się koszykarze MUKS-u, którzy po kilku udanych akcjach osiągnęli przewagę i wygrali ten mecz 90:85 (16:23, 20:31, 19:13, 35:18).