Tarnowianka nagrodzona za wspieranie niepełnosprawnych
access_time 2017-12-19 02:17:00
Anna Tomaszkiewicz-Gorgosz została laureatką honorowego wyróżnienia w konkursie Konkurs ,,Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2017 – Mamy moc pomagania”. Pracownicę tarnowskiego MOPS doceniono w kategorii Animacje.

Organizatorzy w uzasadnieniu wskazali, że  Anna Tomaszkiewicz-Gorgosz w sposób niezwykle umiejętny potrafi właściwie dobrać narzędzia pracy socjalnej w środowisku lokalnym na rzecz swoich podopiecznych. Laureatka w sposób wyjątkowy prowadzi grupy wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością, co doskonale wpisujących się w założenia regionalnej polityki społecznej ukierunkowanej na wsparcie opiekunów osób niesamodzielnych.

Umiejętnie dobiera właściwe narzędzia do działania w środowisku lokalnym i udziela skutecznej pomocy swoim podopiecznym.  Stworzyła grupę wsparcia dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, organizuje też warsztaty „Wychowanie bez klapsa”.

Anna Tomaszkiewicz-Gorgosz tytuł pracownika socjalnego uzyskała w 2004 roku.  W latach 2005 do 2007 pracowała jako pracownik socjalny w Krakowie. Od 2015 roku pracuje zawodowo w  Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie,  początkowo w Dziale Specjalistycznej Pomocy Środowiskowej   jako pracownik socjalny Zespołu Pracy Socjalnej Rejonu.

Aktualnie pełni funkcję koordynatora Zespołu Pracy Socjalnej, ale także nadal pracuje w terenie, bo - jak twierdzi - najwięcej satysfakcji czerpie z bezpośredniej pracy z ludźmi. W przyszłości chciałaby zostać superwizorem pracy socjalnej i trenerem interpersonalny.

Wyróżnienie odebrała osobiście podczas gali wręczenia nagród w konkursie „Małopolski Pracownik Socjalny Roku 2016 - Mamy moc pomagania” w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie. Wydarzenie połączone było z konferencją „Na drodze do skutecznych i efektywnych działań/rozwiązań. Podejście strategiczne w pomocy społecznej”.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A