Rozbój z nożem w centrum Tarnowa - sprawca aresztowany
access_time 2017-12-15 07:44:00
Napadnięty mieszkaniec Tarnowa oddał swój portfel zamaskowanemu, grożącemu nożem napastnikowi. Kilkadziesiąt minut później sprawca rozboju był zatrzymany. Policjanci udowodnili zatrzymanemu dokonanie rozboju, a tarnowski sąd zastosował tymczasowe aresztowanie. Za rozbój przy użyciu noża grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata.

W sobotnie popołudnie w rejonie Plan Jakubowskiego w Tarnowie do dwudziestoletniego mieszkańca Tarnowa podszedł zamaskowany mężczyzna i grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy. Widząc zdesperowaną osobę, w kominiarce na głowie, z nożem w ręce, młody mężczyzna wydał swój portfel, po czy napastnik zbiegł wzbogacając się o 6 złotych i książeczkę wojskową. Kilkanaście minut później dyżurny otrzymuje kolejne zgłoszenie, tym razem na dworcu PKP, gdzie dwóch mężczyzn grozi nożem pracownikowi ochrony. Podjęta interwencja kończy się krótkim pościgiem i zatrzymaniem dwóch mieszkańców Tarnowa. Jak się okazało jeden z nich miał przy sobie ukrytą kominiarkę. Zatrzymani zaprzeczali, aby chwilę wcześniej dokonali jakiegokolwiek przestępstwa. Dopiero odtworzenie monitoringu pozwoliło na przedstawienie zarzutu rozboju zatrzymanemu dwudziestoletniemu tarnowianinowi.

Obu zatrzymanych doprowadzono do tarnowskiej prokuratury, która wobec jednego zastosowała dozór policyjny, natomiast wobec drugiego wystąpiono z wnioskiem o areszt tymczasowy do sądu. Tarnowski sąd przychylił się do tego wniosku i dwudziestoletni tarnowianin został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Postępowanie w związku z rozbojem prowadzi Komisariat Policji Tarnów-Centrum pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Tarnowie. Za naruszenie art. 280 § 2 kodeksu karnego zatrzymanemu grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 3 lata. 

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A