Pomysł na weekend
access_time 2017-12-08 12:00:00
Jak co tydzień przygotowaliśmy dla Was weekendowy rozkład jazdy. Sprawdźcie, co ciekawego dzieje się w mieście i regionie.
  • Piątek

Sandecja Nowy Sącz - Jagiellonia Białystok || Ekstraklasa: 19 kolejka godz. 20:30 Stadion Bruk-Bet Termalica Nieciecza

ArtFest 2017: Lekcja dizajnu - wernisaż godz. 18:00 BWA - Galeria Miejska - Polskie projekty tworzone z myślą o dzieciach. Wernisaż wystawy i oprowadzanie kuratorek Joanny Kurkiewicz i Aleksandry Banaś (Instytut Dizajnu Kielce). Wstęp wolny.

Koncert Wiedeński 2 godz. 18:30 Teatr im. Ludwika Solskiego - Podczas gali usłyszą Państwo obdarzonych wspaniałymi głosami, fantastycznych solistów operowych. Towarzyszyć im będą wybitni, polscy kameraliści młodego pokolenia, występujący na co dzień z najlepszymi orkiestrami i dyrygentami w Polsce i Europie. Bilety: 85 zł.

Ted Nemeth koncert w Klubie Studenckim Przepraszam godz. 20:00 - Koncert w ramach jesiennej trasy Ted Nemeth promującej drugą płytę zespołu "CTRL C". Bilety: 20 zł.

  • Sobota

I Tuchowski Festiwal Podróżników godz. 17:00 Dom Kultury w Tuchowie - Wstęp wolny.

Melomaluchy godz. 18:00 Siemacha Spot Gemini Park Tarnów - Zapraszamy na rodzinne spotkania z muzyką klasyczną. Będzie słuchanie, wspólne granie i zabawa. Dowiemy się skąd się bierze muzyka, jak się ją robi, co w niej słychać i jak słuchać, żeby była fajna. Podczas koncertów będziemy słuchać, bawić się, a może nawet coś zaśpiewamy. Jednak tym razem to my przyjedziemy do Waszych miejscowości i zabierzemy Was w muzyczną podróż. Wstęp wolny.

Chory z urojenia Tarnowski Teatr im. Ludwika Solskiego godz. 20:00 - "Chory z urojenia" to doskonała komedia mistrza gatunku - Moliera. Znajdziemy w niej wszystko, do czego przyzwyczaił nas klasyk - pełnokrwiste, barwne postacie, arcyśmieszne sytuacje i zwroty akcji. Dodajmy do tego nieco sytuacyjnego humoru i niezwykle szybkie tempo, a wyjdzie nam mieszanka wręcz wybuchowa."Chory z urojenia" to doskonała komedia mistrza gatunku - Moliera. Znajdziemy w niej wszystko, do czego przyzwyczaił nas klasyk - pełnokrwiste, barwne postacie, arcyśmieszne sytuacje i zwroty akcji. Bilety: 55 zł.

Święto Kina 9-10 Grudnia - Już w najbliższy weekend, 9-10 grudnia widzowie z całej Polski będą mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu - po raz czwarty odbędzie się ogólnopolskie „Święto Kina”. Ceny biletów we wszystkich kinach zostaną obniżone do 12 złotych za film 2D, by wszyscy kinomaniacy mogli delektować się filmami na dużym ekranie. Patronat nad akcją objął Polski Instytut Sztuki Filmowej, a ambasadorami zostali: Joanna Moro, Sandra Staniszewska, Antek Królikowski, Marcin Kwaśny, Andrzej Młynarczyk oraz przedstawiciele najmłodszego pokolenia aktorów: Julia Kostow i Mateusz Winek.

Wystawa fotografi Michała Stańczyka godz. 18:00 Galeria TCK - Bilety: 3 zł.

PracOFFnia: Ceramika godz. 15:00 Tarnowskie Centrum Kultury - Tarnowskie Centrum Kultury zaprasza na kolejne warsztaty w cyklu PracOFFnia, tym razem trochę rozciągnięte w czasie. Co prawda do świąt i grudnia jeszcze daleko, ale ze względu na potrzebny czas schnięcia gliny już teraz zapraszamy na warsztaty ceramiczne ozdób bożonarodzeniowych. Odbędą się one w dwóch częściach. Pierwsza odbędzie się 11 listopada, kiedy ozdoby nabiorą kształtu, a druga 9 grudnia, kiedy nabiorą rumieńców i zostaną udekorowane. Warsztaty poprowadzi Pani Urszula Mistarz z pracowni ceramicznej MAULI, dla której tworzenie ceramiki jest pasją od blisko 10 lat. Pani Urszula uwielbia proces przekształcania pomysłów w formę. Dlatego właśnie powstała jej pracownia – z pasji tworzenia, nauczania i z potrzeby dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Wstęp: 40 zł.

Koncert kameralny – Łukasz Długosz, Dai Bo, Neo Quartet godz. 19:00 Europejskie Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego - W Lusławicach rozpoczyna się właśnie mistrzowski kurs fletowy, prowadzony przez prof. Łukasza Długosza.  Jego zwieńczeniem będzie koncert kameralny w wykonaniu Łukasza Długosza, chińskiego pianisty i kompozytora Dai Bo oraz kwartetu smyczkowego Neo Quartet. Wstęp wolny.

  • NIedziela

Melomaluchy godz. 16:00 Dworek Paderewskiego w Kąśnej Dolnej - Zapraszamy na rodzinne spotkania z muzyką klasyczną. Będzie słuchanie, wspólne granie i zabawa. Dowiemy się skąd się bierze muzyka, jak się ją robi, co w niej słychać i jak słuchać, żeby była fajna. Podczas koncertów będziemy słuchać, bawić się, a może nawet coś zaśpiewamy. Jednak tym razem to my przyjedziemy do Waszych miejscowości i zabierzemy Was w muzyczną podróż. Wstęp wolny.

„Magiczne czasy” Kabaretu „Zielony Balonik” godz. 18:00 Teatr im. L.Solskiego - Nowy, trzeci wieczór Tarnowskiego Kabaretu Literackiego NaTenCzas przenosi nas w magiczne czasy Kabaretu ZIELONY BALONIK. W roku 1905 August Kisielewski wraz z grupą przyjaciół-artystów założył w kawiarni przybyłego ze Lwowa Apolinarego Jana Michalika, pierwszy w Polsce Kabaret – ZIELONY BALONIK, poddający krytyce dziwactwa mieszczańskiego Krakowa. Kawiarnia bardzo szybko stała się miejscem spotkań artystów, literatów, dziennikarzy i całej krakowskiej cyganerii. Bilety: 20 zł - 40 zł. 

Teresa Warner koncert - Aula PWSZ godz. 16:00 - Teresa Werner promuje swój najnowszy album pt. "Miłość to nie zabawa". Bilety: 60 zł.

ArtFest 2017: Spektakl "Dziennik przebudzenia" godz. 18:00 Centrum Sztuki Mościce - „Dziennik przebudzenia” to spotkanie świetnej prozy i aktorskiego kunsztu, w całości posypany pilchowskim poczuciem humoru. Nieuciekający od tematów ostatecznych, przedstawiający próby ich obłaskawienia. Przedstawienie zachowuje styl pisania Jerzego Pilcha - zabawny, barwny, inteligentny, lokujący go w czołówce pisarzy modnych, czytanych, wręcz rozchwytywanych. Spektakl dopełniają nowoczesne i wyraziste wizualizacje z pogranicza jawy i snu, które podkreślają akcję, nadają jej specyficznego nastroju i dodatkowych sensów. Bilety: 35 zł - 40 zł.

XV Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa 2017 godz. 9:00 Małopolski Ośrodek Sportów Motorowych - Tor Speed Race Tarnów - Już w niedzielę 10 grudnia 2017 roku wszystkich adeptów sportu kartingowego czeka bardzo ciekawa rywalizacja i wielkie emocje. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych sympatyków i pasjonatów motorsportu do Małopolskiego Ośrodka Sportów Motorowych – Tor SPEED RACE TARNÓW, gdzie odbędą się Otwarte Kartingowe Mistrzostwa Tarnowa 2017 w ramach akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. Liczba miejsc ograniczona – decyduje kolejność zapisów i kwalifikacje! O szczegóły można pytać na torze Speed Race Tarnów lub pod numerem telefonu: 604 640 023.

Komentarze...