Kolej umywa ręce, samorząd grozi sądem, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-12-06 09:29:00
Protest pod tarnowskim sądem. Oliwia ma już za sobą operację w Meksyku. Lekarze odchodzą z kardiologii, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.
W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:
 
  • Stadion remontowany wbrew wszystkim
40 milionów złotych będzie kosztował remont Stadionu Miejskiego w Mościcach. Spółka żużlowa pyta o sens tej modernizacji i koszty, które będzie musiała ponieść, kiedy zostanie zamknięty dla rozgrywek, podobne argumenty wysuwają piłkarze. Prezydent Tarnowa podtrzymuje pierwotną koncepcję remontu, część radnych twierdzi, że miasta na to nie będzie stać. Dyskusja trwa…
  • Gdzie zarobić przedświątecznie?
Zaczyna się czas przedświątecznej pracy sezonowej. Najwięcej zarobią mikołaje, nieco mniej kasjerzy, hostessy i magazynierzy. Ofert jest trochę więcej niż przed rokiem, ale chętnych mniej, bo wielu pracodawców proponuje najniższą stawkę za godzinę, czyli 13 złotych brutto.
  • Kolej umywa ręce, samorząd grozi sądem
Miasto nie zamierza odebrać od PKP Polskich Linii Kolejowych przebudowanej drogi pod wiaduktem nad ulicą Tuchowską, dopóki nie zostanie poprawione jej odwodnienie. Kolejarze nie mają na to ochoty, a władze Tarnowa zapowiadają skierowanie sprawy do sądu – minął już rok tej patowej sytuacji.
  • Lekarze odchodzą z kardiologii
Kilku lekarzy z oddziału kardiologii inwazyjnej Specjalistycznego Szpitala im. E. Szczeklika w Tarnowie złożyło w miniony czwartek wypowiedzenia. – Nie chodzi nam o pieniądze, lecz o złą organizację pracy – tłumaczą medycy. Dyrekcja lecznicy zapewnia, że żadne warunki umów z kardiologami nie zostały złamane.
  • Nowy sposób oszczędzania na ogrzewaniu
Tarnowska Spółdzielnia Mieszkaniowa, jako jedyna w Małopolsce, zamierza wykorzystać nowoczesną metodę rekuperacji w układach wentylacyjnych, która pozwoli dużo zaoszczędzić na ogrzewaniu. Nowe rozwiązanie zostanie wprowadzone pilotażowo wiosną przyszłego roku w bloku przy ul. Leśnej 15. Jeśli się sprawdzi, metoda będzie zastosowana również w innych budynkach spółdzielni.
 
W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:
  • Oliwia ma już za sobą operację w Meksyku
9-latka choruje na raka pnia mózgu. Jedyną szansą na ocalenie jej życia był zabieg w Monterrey, na który złożyło się mnóstwo osób. Eksperymentalna operacja Oliwki z Mędrzechowa, wykonana w specjalistycznej klinice, w meksykańskim Monterrey, przebiegła pomyślnie. Dziewczynka powoli dochodzi do siebie po trwającym kilka godzin zabiegu.
  • Protest pod tarnowskim sądem
We wtorek wieczorem pod budynkiem tarnowskiego sądu, zebrali się przeciwnicy zmian w sądownictwie, zaproponowanych przez Prawo i Sprawiedliwość. Organizatorzy zapowiadają kolejne protesty w tym tygodniu.
  • Przyszła zima, a wiele dróg w Tarnowie jest w remoncie
Mieszkańców południowej części Tarnowa zdziwił wczoraj widok drogowców, którzy - mimo zimowej aury - przystąpili do remontu ul. Esperantystów. Droga została całkowicie rozkopana pod koniec listopada, kiedy jeszcze nie było śniegu. Ten, który spadł w nocy z niedzieli na poniedziałek nie spowodował jednak przerwania prac. Robotnicy miejskiego Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych wczoraj rano, jak gdyby nigdy nic, przystąpili do kontynuowania remontu. 
  • Zakliczyn. Dzięki rządowej dotacji przebudują ważną ulicę
Kwota blisko 1,2 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa pozwoli na remont ul. Grabina w Zakliczynie, łączącej dwie drogi powiatowe. W ramach inwestycji ulica zostanie rozbudowana na odcinku o długości 1,5 km. Obecnie jest ona w kiepskim stanie, a znajdują się przy niej ważne nie tylko dla mieszkańców instytucje: Dom Pogodnej Jesieni, Ośrodek Zdrowia czy Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. 
  • Brzesko: okradali placówki handlowe
Trzech mężczyzn i kobieta zostali zatrzymani przez brzeskich policjantów, którzy 30 listopada usiłowali dokonać kradzieży sklepu na terenie powiatu Brzeskiego. Dzięki czujności personelu i szybkiej akcji policji udało się schwytać czteroosobową grupę złodziei - mieszkańców Krakowa.
 
Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.
Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A