Miasto już w świątecznej szacie. Za 300 tys. zł
access_time 2017-12-08 05:12:00
Zakończyło się świąteczne dekorowanie miasta. Ozdób jest w sumie kilkaset. - Wśród nich zarówno dekoracje znane już mieszkańcom, jak i nowości – mówi Maria Zawada-Bilik, dyrektor Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Tarnowa.

Tak jak rok temu tarnowskie ronda zostaną ozdobione 22 świetlnymi bombkami choinkowymi. Kule udekorują rondo hetmana Tarnowskiego, skrzyżowanie ulicy Słonecznej i alei Jana Pawła II, wysepki w ciągu alei Jana Pawła II po północnej i południowej stronie ronda Ronalda Reagana, rondo przy węźle autostrady A4 Tarnów – Północ i ulicy Wilczej, rondo przy ulicy Chemicznej oraz skwer przy skrzyżowaniu ulic Kwiatkowskiego i Czerwonych Klonów.

Dziewięć świetlnych aniołków, podobnie jak w roku ubiegłym, ozdobiło słupy na placu zabaw w Parku Strzeleckim, obok pomnika Władysława Łokietka ustawiono dużą, świetlną śnieżynkę, która stała tam również rok temu.

Na rynku obok choinki stanął tron z prezentami, sześć świetlnych 7,5-metrowych ozdób zawisło nad ulicą Wałową, którą udekorowano 45 świetlnymi gwiazdkami.

Na latarniach wzdłuż ulicy Mickiewicza zawieszono 25 świetlnych dzwonków, świetlne dekoracje ozdobiły także latarnie na rynku. Na drzewach w mieście rozwieszono 20 kurtyn świetlnych.

Podobnie jak rok temu na skwerze ojca Kokocińskiego stanęła duża choinowa bombka, pod którą można przechodzić. W fontannie obok znalazło się znane już mieszkańcom świetlne drzewko.

Na placu Sobieskiego stoi – jak przed rokiem – domek, który również wzbogacił się o nowe elementy-niespodzianki. Nowe są również świetlne dekoracje na latarniach w Parku Legionów i na skwerze przy alei Jana Pawła II po południowej stronie Osiedla Zielonego.

Zarząd Dróg i Komunikacji ozdobił latarnie w pasach drogowych 220 iluminacjami świątecznymi, które pojawiły się między innymi w centrum miasta, na ulicy Starodąbrowskiej, Nowodąbrowskiej i Marii Dąbrowskiej.

Świąteczne dekoracje będą ozdabiać miasto do końca stycznia, z wyjątkiem drzewka w fontannie na skwerze ojca Kokocińskiego, które zostanie do Świąt wielkanocnych.

Koszt świątecznej dekoracji miasta, finansowany przez UMT i ZDiK wyniesie łącznie około 300 tysięcy złotych.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A