Stadion na Błękitnych imienia Emila Wzorka
access_time 2017-12-06 05:57:00
Tarnowscy radni podjęli uchwałę o nadaniu stadionowi Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Piłsudskiego imienia trenera Emila Wzorka. Spośród dwudziestu obecnych na sali radnych, za przyjęciem uchwały głosowało dziewiętnastu, jeden wstrzymał się od głosu.

Z wnioskiem o nadanie stadionowi przy ul. Piłsudskiego imienia znanego trenera lekkiej atletyki zwrócili się do prezydenta Tarnowa Romana Ciepieli przedstawiciele tarnowskiego środowiska „królowej” sportu. Projekt uchwały wraz z uzasadnieniem trafił wcześniej do przedstawicieli tarnowskich klubów sportowych oraz do członków Rady Sportu Gminy Miasta Tarnowa. Opinie zdecydowanej większości z nich były pozytywne, odmiennego zdania byli jedynie dwaj przedstawiciele Rady Sportu.

Zmarły w kwietniu 2013 roku Emil Wzorek był rodowitym tarnowianinem, wspaniałym wychowawcą młodzieży i wybitnym trenerem. W młodości uprawiał wiele dyscyplin sportowych, w tym gimnastykę, boks, koszykówkę, bobsleje i lekkoatletykę, odnosząc w nich liczne sukcesy. Ta sportowa wszechstronność zaowocowała stworzeniem przez niego nowoczesnego systemu treningów lekkoatletów, zwłaszcza dla biegaczy startujących na średnich i długich dystansach.

W swojej trwającej ponad pół wieku karierze trenerskiej związany był z dwoma tarnowskimi klubami: Tarnovią i Unią. Jego wychowankami byli m.in. Feliks Wawrzon, Edward Mleczko, Jerzy Żołądź, Piotr Kuczek, Danuta Mysiak-Nowak, Józef Wojciechowski czy Bogusław Szczepański. Za wybitne osiągnięcia w pracy trenerskiej i długoletnią działalność na rzecz tarnowskiego sportu, w lutym 2012 roku został uhonorowany „Dukatem Tarnowskim”.

Komentarze...