Koniec darmowego parkowania przy dworcu, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-11-29 09:22:00
Tarnów w świątecznej odsłonie. Energetyczny audyt, czyli kocioł w domu. Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Tarnów w świątecznej odsłonie

Anioły z aureolami i trąbkami lub skrzypcami, duże elementy 3D w kształcie barwnych bombek, pięciometrowe ozdobne drzewko – to tylko niektóre z elementów świątecznej dekoracji, jakie od 6 grudnia będzie można podziwiać w miejskiej przestrzeni. Tarnów zyska świąteczny wygląd na dwa miesiące.

  • Wróżka prawdę ci powie?

Wróżenie i wróżbiarstwo jest stare jak świat. Systemy wróżebne znali starożytni Egipcjanie, Sumerowie, Babilończycy i Chińczycy. Wróżono z lotu ptaka, kierunku dymu całopalnych obrzędów, wątroby lub serca zwierząt ofiarnych, z tafli wody itd. Współcześnie wróży się z kart do gry, z tarota, szklanej kuli, przy pomocy starochińskiego I‑Cing…

  • Rekordowe pieniądze na miejskie inwestycje

233 milionów złotych na inwestycje zapisano w projekcie przyszłorocznego budżetu miasta. To historyczny rekord. Rekordowe będzie także zadłużenie, które wzrośnie do 425 milionów złotych. Czy budżet zostanie zaakceptowany przez radnych? Mający większość w Radzie Miejskiej Tarnowa radni PiS ostro krytykują projekt autorstwa ekipy prezydenta Romana Ciepieli.

  • Energetyczny audyt, czyli kocioł w domu

– Myślałem, że zjawi się u mnie człowiek, zobaczy w kotłowni stary piec, spisze jakiś protokół i po wszystkim – opowiada pan Ryszard, mieszkaniec Tarnowa, właściciel domu jednorodzinnego, który przeżył „audyt energetyczny”. – A tu niespodzianka. Wysiedziałem się z gościem chyba ze trzy godziny! Aż mnie rozbolała głowa…

  • Ale nam zadali…

Dyrektorka jednej z warszawskich podstawówek zlikwidowała klasyczne domowe zadania. Dzięki temu dzieci po skończonych lekcjach mogą w pełni korzystać z wolnego czasu i rozwijać swoje pasje. Pomysłowi przyklasnął rzecznik praw dziecka. Co na to dyrektorzy tarnowskich szkół oraz sami uczniowie?

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Nadchodzi kres darmowego parkowania przy dworcu

Na parkingu Park & Ride przy dworcu PKP opłat nie pobierano od 20 miesięcy. W ramach promocji. Już niebawem za postój trzeba będzie zapłacić. Czy nie zniechęci to kierowców do tego miejsca?

  • Stworzyli aplikację do monitorowania stanu powietrza w mieście

Dzięki społecznikom powstała aplikacja, dzięki której dowiemy się, jak zanieczyszczone jest powietrze. Pomysłodawcy aplikacji chcą w ten sposób przestrzegać przed unoszącym się smogiem, a także edukować. Mieszkańcy Tarnowa od kilku dni mogą na bieżąco monitorować informacje na temat stanu powietrza w mieście. Jest to możliwe dzięki inicjatywie społeczników ze Stowarzyszenia „Anioł Struś” oraz „Mamy Tarnów”, którzy utworzyli grupę „Powietrze Tarnów”. Z własnych pieniędzy sfinansowali oni stworzenie aplikacji na telefony komórkowe, która pokazuje dane ze stacji pomiarowych w kilku punktach miasta. 

  • Afera sądowa w Małopolsce. Zarzuty łapówkarstwa dla zatrzymanych dyrektorów sądów

Według ustaleń prokuratury 10 dyrektorów (8 z Małopolski, 1 z Wrocławia, jeden z Kielc) przyjmowało łapówki od firm, które wykonywały usługi na rzecz sądów. Chodzi, m.in o remonty sądów, które były opłacane, ale nie były wykonywane. Łapówki miały wynosić od 4 tys. zł do 230 tys. zł. Ponadto szefowie administracji sądowej usłyszeli zarzuty prania brudnych pieniędzy.

  • Nowe połączenie z A4 coraz bliżej

Jest decyzja środowiskowa na budowę łącznika autostradowego z zachodnią częścią Tarnowa. Mieszkańcy Ostrowa mają nadzieję, że centrum ich wsi przestaną rozjeżdżać tysiące samochodów.

  • Sprawca fałszywego alarmu bombowego zatrzymany

Policjanci z Komisariatu Policji w Ciężkowicach zatrzymali 42-letniego mieszkańca powiatu tarnowskiego. Mężczyzna jest podejrzewany o to, że w ubiegłym tygodniu telefonicznie wywołał alarm bombowy w szkole podstawowej w Jastrzębi. Na miejscu pracowały zastępy straży pożarnej i policja. Bomby nie znaleziono. 

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A