SPR PWSZ Tarnów lepszy w meczu na szczycie
access_time 2017-11-28 09:46:00
W dziesiątej kolejce spotkań o mistrzostwo I ligi piłki ręcznej mężczyzn zespół SPR PWSZ Tarnów podejmował przed własną publicznością drużynę Moto Jelcza z Oławy.

Tarnowscy szczypiorniści bardzo dobrze zaprezentowali się w tym spotkaniu. Od pierwszych minut uzyskali niewielką przewagę, która utrzymywała się przez cały mecz. W przerwie na tablicy widniał wynik 17:15. Druga połowa to dobra gra zarówno w ataku jak i w obronie. W 49 minucie zespół SPR PWSZ Tarnów prowadził już różnicą sześciu bramek (29:23). W tym momencie Oławianie poderwali się do walki i po trzech trafieniach Ścigaja przewaga tarnowian stopniała do trzech bramek. Tarnowianie w końcowych minutach kontrolowali jednak grę, nie pozwolili rywalom doprowadzić do remisu i ostatecznie wygrali to spotkanie 33:31. Dzięki temu zwycięstwu szczypiorniści SPR PWSZ Tarnów z dorobkiem 21 punktów awansowali na 3 miejsce w ligowej tabeli.

SPR PWSZ Tarnów - LKPR Moto-Jelcz Oława 33:31 (17:15)

Najwięcej bramek: dla SPR PWSZ - Daniel Dutka 12, Marcin Wajda 5, Michał Kubisztal, Bartosz Niemiec - po 4; dla Moto-Jelcza - Maciej Ścigaj 7, Kamil Herudziński 5, Jarosław Paluch, Damian Bałdys, Bartosz Markiewicz, Bogumił Baran - po 4