Michał Stańczyk i jego najlepsze zdjęcia w TCK
access_time 2017-11-20 05:59:00
Lewandowski, Ronaldo, Błaszczykowski, Szmal, Radwańska, Gortat, to tylko niektóre z gwiazd sportu, które 24 listopada będzie można zobaczyć w TCK na wystawie fotografii zatytułowanej “fot. Michał Stańczyk - SPORT”. Warto dodać, że uznany w kraju fotograf swoją karierę zaczynał w portalu tarnow.net.pl.

W piątek, 24 listopada o godz. 18.00, w Tarnowskim Centrum Kultury odbędzie się wernisaż autorskiej wystawy fotografii sportowej Michała Stańczyka. Ekspozycja “fot. Michał Stańczyk - SPORT” to przekrojowa, niezwykle bogata wystawa zdjęć tarnowskiego fotografa przedstawiająca uczestników zmagań sportowych od Wembley po Jaskółcze Gniazdo.

Michał Stańczyk, rocznik 87, z zamiłowania jest fotoreporterem, z profesji fotografem sportowym. Zaczynał w swoim rodzinnym mieście - Tarnowie. Fotografią reportażową zajmuje się od ponad 10 lat. Zdjęcia autorstwa Michała Stańczyka to zatrzymane w kadrze zmagania piłkarzy, piłkarzy ręcznych, siatkarzy, tenisistów, hokeistów czy żużlowców.

Najlepsze ujęcia, które wychodziły spod jego ręki, dostrzeżono w ogólnopolskich konkursach fotograficznych, m.in. BZ WBK Press Foto, Grand Press Photo, Polskim Konkursie Fotografii Sportowej.

- W USA wieszają aparaty pod dachem hali, Stańczyk wiesza w Polsce. W świecie fotografują imprezy na kilka aparatów, w Polsce robi tak Stańczyk. Można by tak jeszcze wymieniać, ale może lepiej pooglądać jego fotografie. Oglądać, ale z refleksją. Pomyśleć, zastanowić się, jak zostało zrobione zdjęcie - zapowiada Tomasz Sobczak, fotograf i przyjaciel.

- Efekty jego [red. Michała Stańczyka] pracy nie są nudne! Więc nic dziwnego, że zdobywa zasłużone nagrody. Każdy mecz traktuje, jak wyzwanie i przygotowuje się do niego. Ale nie tylko w meczach Michał się sprawdza. Interesuje go chyba każda dziedzina sportu, więc na jego wystawie zobaczymy szerokie spektrum dyscyplin. Zapraszam Państwa do oglądania zdjęć fotografa, którego uważam za spełnionego w swojej pasji - dodaje Paweł Topolski, również fotograf i przyjaciel Michała.

Zbiór ponad 50 zdjęć prezentujących zawodników różnych dyscyplin sportowych będzie można zobaczyć od 25 listopada do 9 grudnia 2017 r. Galeria TCK czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-18.00, w soboty w godz. 10.00-17.00. Galeria TCK - Rynek 5 - Tarnów. Bilety w cenie 3 zł i 2 zł (ulgowy).

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A