Można już ostrzyć łyżwy!
access_time 2017-11-21 05:18:00
Jeżeli pozwolą na to warunki atmosferyczne, a zwłaszcza niezbyt wysoka temperatura, już za niewiele ponad dwa tygodnie skorzystać będzie można z sztucznie mrożonych lodowisk Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Ich otwarcie planowane jest na piątek 1 grudnia.

Podobnie jak w poprzednim sezonie zimowym, w Tarnowie czynne będą dwa sztucznie mrożone lodowiska: zadaszone przy ul. Wojska Polskiego (o wymiarach 20 x 40 metrów) oraz mobilne w sąsiedztwie remontowanej hali „Jaskółka” (30 x 30 metrów).

Jedyna różnica w porównaniu z poprzednim sezonem polega na tym, że ze względu na modernizację hali „Jaskółka” wejście na mościckie lodowisko dostępne będzie nie od strony hali, lecz od strony Miejskiego Domu Sportu.

Amatorów łyżwiarstwa ucieszy z pewnością fakt, że w porównaniu z poprzednim sezonem nie ulegną zmianie ceny biletów wstępu na oba lodowiska. Bez zmian pozostaną również koszty wypożyczenia oraz ostrzenia łyżew.

Na lodowisku w Mościcach za 45-minutową tercję zapłacić trzeba będzie więc 5 zł (bilet zwykły) lub 3.50 zł (bilet ulgowy). Nie dotyczy to posiadaczy Tarnowskiej Karty Premium, którzy zapłacą odpowiednio 4.50 zł i 3 zł. Spore ulgi przewidziane są również dla osób mających Kartę Tarnowskiej Rodziny (2.50 zł za tercję), jak również posiadaczy Karty Tarnowskiego Seniora oraz emerytów i rencistów (3.50 zł). Opłata dla grup zorganizowanych z przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wynosić będzie nadal 2 zł od osoby.

Nieco wyższe będą koszty wstępu na lodowisko przy ul. Wojska Polskiego. Tu zwykła opłata za 45-minutową tercję wynosić będzie 7 zł, ulgowa – 4.50 zł. Osoby z Tarnowską Kartą Premium zapłacą 5 zł lub 3.50 zł, posiadacze Karty Tarnowskiego Seniora oraz emeryci i renciści – 4.50 zł, a osoby mające Kartę Tarnowskiej Rodziny – 2.50 zł. Opłata za osobę z zorganizowanej grupy przedszkolnej lub szkolnej wyniesie natomiast 3 zł za tercję.

Podczas ferii zimowych, na obu lodowiskach obowiązywać będą ponadto zniżki dla uczniów tarnowskich szkół, który po okazaniu legitymacji zapłacą tylko złotówkę. Przy obu obiektach czynne będą wypożyczalnie łyżew (4 zł za godzinę), na lodowisku przy ul. Wojska Polskiego będzie również istniała możliwość naostrzenia łyżew (2 zł).

Lodowisko przy ul. Wojska Polskiego otwarte będzie od godz. 10 do 21, a mobilne lodowisko w Mościcach w godz. 9-20.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A