Jesienne liście odbiorą zupełnie za darmo
access_time 2017-11-17 05:15:00
Do końca listopada mieszkańcy mogą oddawać liście i inne odpady zielone, zebrane w czasie porządkowania posesji przed nadejściem zimy. Ich zbiórka, zgodnie z harmonogramami, zostanie przeprowadzona jeszcze dwukrotnie, bez żadnych dodatkowych opłat - zapewniają urzędnicy.

- Liście odbieramy bezpłatnie, w ramach umów na odbiór odpadów komunalnych – przypomina Michał Szczakuła z Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Tarnowa.

Miasto zwiększyło częstotliwość odbioru odpadów zielonych w 2016 roku, w odpowiedzi na prośby mieszkańców. Ich liczba wzrosła z 8 do 14 razy na rok. Z roku na rok rośnie też ilość zebranych oddawanych przez mieszkańców liści, skoszonej trawy oraz gałęzi drzew i krzewów. W 2014 roku było ich 1150 ton, rok później 1180, w roku ubiegłym, po zwiększeniu liczby odbiorów – 1950 ton, w tym roku do dziś zebrano ich 1850 ton.

Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej przypominają również, że odpady zielone, przeznaczone do odbioru, najlepiej przygotować wieczorem lub wcześnie rano, bo wtedy przyjeżdżają po nie firmy. - Prosimy również o spakowanie ich w worki i związanie, bo inaczej pracownicy firm, odbierających odpady nie będą mogli ich zabrać – mówi Michał Szczakuła z  Referatu Gospodarki Komunalnej.

W zależności od pory roku odbiory liści i trawy odbywają się raz lub dwa razy w miesiącu, poza   grudniem, lutym, marcem gdy zbiórka odpadów zielonych nie jest prowadzona. Wyjątkiem w tych zimowych miesiącach jest styczeń, gdy rusza poświąteczna zbiórka choinek.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A