Super siódemka! 7. urodziny Siemacha Spot Gemini Park Tarnów
access_time 2017-11-05 06:12:00
Na początku II w. n.e. powstała lista 7 cudów świata. Średniowieczne szkolnictwo było oparte na 7 sztukach wyzwolonych. Do 1801 r. znano tylko 7 planet. Prawie we wszystkich epokach i religiach cyfra 7 była uważana za magiczną. To symbol doskonałości, zdrowia i mądrości, wytrwałości i przygody. A dokładnie 7 listopada o godz. 17:00 rozpoczną się 7. urodziny SIEMACHA Spot Gemini Park Tarnów. Przypadek? Mało prawdopodobne.

Organizatorzy z humorem podeszli do kwestii rocznicy istnienia Spotu. – Motywem przewodnim urodzin naszej placówki będzie teleturniej „Postaw na SIEMACHĘ" – zapowiada Katarzyna Dalach-Czapkowicz, dyrektorka Spotu. – Częściowo będziemy korzystać z formatu telewizyjnych „Milionerów”, gdyż uczestników będzie obowiązywał próg 7 pytań, skoro to 7. urodziny. A pytać będziemy o najważniejsze nasze dokonania i obszary rozwoju, będzie to zatem okazja do świetnej zabawy i poznania SIEMACHY, tym bardziej że do świętowania zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a wstęp jest bezpłatny – dodaje Dalach-Czapkowicz.

SIEMACHA Spot Gemini Park Tarnów jest pierwszą placówką założoną w ramach projektu „SIEMACHA Spot w galeriach handlowych”. Otwarcie Spotu tuż obok prężnie działającej galerii okazało się strzałem w dziesiątkę. Do świetnie zaprojektowanej, znakomicie wyposażonej i przede wszystkim niestandardowej placówki zaczęły licznie przybywać dzieci i młodzież. Wszyscy początkowo chcieli się dowiedzieć, o co „w tej SIEMASZE” chodzi, a po jakimś czasie po prostu nie wyobrażali sobie, że mogliby spędzać czas wolny gdzie indziej. Aktualnie do ośrodka zapisanych jest aż 164 dzieci i młodzieży w wieku 6-18 lat.

 

Inicjatorzy powstania Spotu, czyli Stowarzyszenie SIEMACHA, wyszli z prostego założenia, że wszystkie dzieci chcą mieć rówieśników, z którymi będą mogły aktywnie spędzać wolny czas. Z tej racji SIEMACHA Spot zostało pomyślane jako nowoczesne podwórko, „przestrzeń do zabawy i nauki 2.0”. W Spocie można bowiem nie tylko odrobić lekcje i poprosić o pomoc w nauce, ale także złapać bakcyla do nowych pasji. Oferta bezpłatnych warsztatów przyprawia o zawrót głowy, ale żeby od przybytku głowa nie bolała, w wyborze zajęć dostosowanych do potrzeb uczestników pomagają profesjonalni wychowawcy i edukatorzy.

 

SIEMACHA Spot uczy odpowiedzialności i sumienności. Starsi koledzy pomagają młodszym. Młodsi inspirują się starszymi. W praktyce realizowane jest zatem tzw. wychowanie rówieśnicze. Tę oryginalną tradycję pedagogiczną odkrył w 1886 r. ksiądz Kazimierz Siemaszko. Do idei placówek szkolno-wychowawczych założonych z początkiem XX w. przez ojca Siemaszkę odwołuje się właśnie Stowarzyszenie SIEMACHA. Co ważne SIEMACHA stawia także na rozwój fizyczny dzieci i przez sport wychowuje. Spot w Tarnowie regularnie poszerza ofertę zajęć sportowych. Raz w tygodniu organizowane są wyjazdy do Centrum Sportów Konnych w Odporyszowie połączone z nauką jazdy konnej i zajęciami na pływalni.

 

W ostatnim czasie placówka promuje działalność wolontaryjną wśród swoich wychowanków. Dzieci i młodzież regularnie odwiedzają tarnowskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals, z którym zorganizowały m.in. akcję adopcyjną dla zwierząt ze schroniska. Pomagają podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a także w organizacji „Tarnowskiej Dyszki”. Od 2012 r. w tarnowskim Spocie działa Teatr BezNazwy, który gościł m.in. na scenie tarnowskiego Teatru im. Ludwika Solskiego oraz w Śródmiejskim Ośrodku Kultury w Krakowie, gdzie zdobył drugie miejsce w przeglądzie artystycznym Cap Gemini.

 

SIEMACHA Spot w Tarnowie to miejsce zdecydowanie warte odwiedzenia, do czego świetną okazją są zbliżające się urodziny placówki, które z pewnością będą imprezą na sto dwa, a nawet na sto… siedem!

 

Szczegóły:

7. urodziny SIEMACHA Spot Gemini Park Tarnów

7 listopada 2017, godz. 17:00

ul. XVI Pułku Piechoty 12, 33-100 Tarnów

WSTĘP WOLNY

NIE JEST WYMAGANA WCZEŚNIEJSZA REZERWACJA

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A