Miliony z Unii na Spokojną i Elektryczną
access_time 2017-11-02 06:54:00
Blisko 25,5 miliona złotych dofinansowania z Unii Europejskiej na rozbudowę ulicy Elektrycznej i ponad 12,6 miliona złotych na rozbudowę ulicy Spokojnej – umowy tej treści podpisali dziś w tarnowskim ratuszu prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela i wicemarszałek Małopolski, Stanisław Sorys. Obie rozbudowane drogi znacząco poprawią dostęp do tarnowskich stref aktywności gospodarczej.

 - To inwestycje ważne dla mieszkańców Tarnowa i Małopolski, w tym dla przedsiębiorców  –  podkreślał  prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Projekt dotyczący ulicy Elektrycznej ("Budowa połączenia węzła autostrady A4 w Wierzchosławicach ze Strefą Aktywności Gospodarczej w Tarnowie”) obejmuje między innymi wybudowanie dwóch nowych rond - w miejscu dzisiejszego skrzyżowania ulic Spokojnej, Elektrycznej i alei Piaskowej oraz na skrzyżowaniu Elektrycznej, Wyszyńskiego i Kilkowskiej.

Przebudowane zostanie także skrzyżowanie ulicy Klikowskiej z linią kolejową Tarnów – Szczucin. Po rozbudowie ulica Elektryczna będzie miała po dwie jezdnie w każdym kierunku, nowe chodniki i ścieżki rowerowe, zostanie oświetlona i osłonięta ekranami akustycznymi.

Projekt przebudowy o łącznej wartości 37 milionów złotych zakłada również odwodnienie drogi, przebudowę sieci kanalizacyjnej i gazociągów oraz przejazdów kolejowych i nasadzenia zieleni, która będzie pełnić funkcję ozdobną i ochronną.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu zmieni się również ulica Spokojna. Prace, warte ponad 20 milionów złotych obejmą między innymi poszerzenie ulicy do szerokości drogi dwujezdniowej, rozbudowę skrzyżowania ulic Krzyskiej i Spokojnej wraz z sygnalizacją świetlną, przebudowę sieci gazociągowych, wodociągowych i telekomunikacyjnych oraz budowę odwodnienia i muru oporowego.

Zgodnie z planem prace powinny się rozpocząć z początkiem przyszłego roku, a zakończyć pod koniec listopada 2018.

Fot. Google Maps

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A