Zniczomat i grobonet w Ryglicach
access_time 2017-11-03 16:25:00
Obok głównej bramy nowego cmentarza komunalnego w Ryglicach zamontowano „zniczomat” – urządzenie, w którym za 2 zł lub 5 zł można kupić wkłady do zniczy lub znicze. Właścicielem sprzętu jest Fundacja Rozwoju Regionalnego Viribus Unitis, która wspiera osoby głuche i niedosłyszące.

- Pieniądze za znicze zostaną przeznaczone na wsparcie aktywizacji zawodowej i społecznej niepełnosprawnych – mówi burmistrz Ryglic Bernard Karasiewicz. – Podopieczni fundacji pracują przy produkcji i sprzedaży świec oraz obsłudze automatu.

„Zniczomat” to nie tylko pomoc potrzebującym, ale również ułatwienie osobom odwiedzającym cmentarz zakupu zniczy przez całą dobę.

Uczczenie pamięci osób zmarłych ułatwia także, uruchomiona na stronie gminy Ryglice, wyszukiwarka mogił osób pochowanych na miejscowych cmentarzach komunalnych: Grobonet (link: http://ryglice.artlookgallery.com/grobonet/start.php). Tym którzy nie mogą osobiście zapalić świeczki na grobie bliskich, zapewnia ona możliwość odnalezienia miejsca pochówku oraz zapalenia „wirtualnego znicza”. Administratorem systemu jest Urząd Miejski w Ryglicach. Osoby zainteresowane aktualizacją danych dotyczących grobów (daty urodzenia i śmierci, dodanie aktualnych zdjęć mogił) mogą przesyłać informacje i fotografie na adres e-mail: komunalny@ryglice.pl.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A