Anioł Struś wywalczył oczyszczacze dla najmłodszych
access_time 2017-11-02 06:19:00
Stowarzyszenie Anioł Struś. Inicjatywa Miejska poinformowało właśnie, że prowadzona przez ostatni miesiąc akcja społeczna na rzecz zakupu oczyszczaczy powietrza do tarnowskich żłobków i przedszkoli zakończyła się sukcesem. Prezydent Roman Ciepiela przekazał w mediach społecznościowych informację, że jeszcze w tym roku Tarnów zakupi przedmiotowe oczyszczacze do placówek edukacyjnych dla najmłodszych.

Przypomnijmy, że pomysł został zainicjowany przez tarnowskich społeczników i rady osiedli, które na przełomie września i października br. podjęły kilka uchwał intencyjnych rekomendujących władzom miasto wyasygnowanie środków budżetowych na ten cel prozdrowotny.

Jednocześnie stowarzyszenie Anioł Struś. Inicjatywa Miejska wraz partnerami (m.in. Stowarzyszeniem Mamy Tarnów Fundacją Impuls Rozwoju oraz grupą Powietrze Tarnów) prowadziło przez miesiąc akcję informacyjną oraz zebrało 100 podpisów pod petycją online.

Prowadzone były również społeczne testy wypożyczonego urządzenia w jednym z tarnowskich przedszkoli.

Oczyszczacze z filtrem Hepa i filtrem węglowym są skutecznym narzędziem w walce pyłami w powietrzu (smogiem), jak również alergenami i patogenami.

Jeden filtr Hepa 13 wystarcza na ok 50 m2. Podobny program działa od września br. w Rzeszowie, a społecznie jest realizowany w Tuchowie gdzie związała się koalicja antysmogowa społeczników, urzędu miasta i lokalnego szpitala.

Komentarze...
testststs 10,2,9,1,A