Wiadukty zmorą tarnowian, czyli co w prasie piszczy
access_time 2017-10-25 09:47:00
Proces w sprawie śmiertelnego wypadku na rondzie. Dla futsalu miejsca w Tarnowie brak. Minister z Brzeska zajmie się protestami lekarzy, czyli o czym przeczytamy w bieżącym wydaniu Tygodnika Temi oraz Gazety Krakowskiej.

W najnowszym wydaniu Tygodnika Temi możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Balonem przez życie

Tarnowianin Mateusz Rękas sięgnął niedawno po Balonowy Puchar Polski, stając się tym samym najlepszym baloniarzem w kraju. 27‑latek, którego lotami w koszu zaraził ojciec, nie ukrywa, że wciąż jest dopiero na początku swojej przygody z tym sportem, a adrenalina, którą czuje za każdym razem, kiedy unosi się nad ziemią, jest tym, co kocha najbardziej.

  • Minister z Brzeska zajmie się protestami lekarzy

Józefa Szczurek-Żelazko, wiceminister zdrowia, stanęła na czele zespołu do spraw systemowych rozwiązań finansowych w służbie zdrowia oraz sposobu wynagradzania kadr medycznych. Pierwsze posiedzenie odbyło się w piątek. Zgodnie z zapowiedziami rezydenci odmówili udziału i wciąż protestują.

  • Wiadukty zmorą tarnowian

Mieszkańcy i urzędnicy zaniepokojeni są jesiennym bezruchem panującym m.in. na terenie przebudowy kolejowego wiaduktu przy ul. Gumniskiej. ‑Mamy sprzyjającą pogodę, a tam prace idą ślamazarnie, nie widać ludzi na placu budowy. Może wykonawca ma kłopoty z zatrudnieniem robotników? – zastanawia się Marian Ogrodnik, dyrektor Zarządu Dróg i Komunikacji w Tarnowie.

  • Młodzi też polityczni?

Kadencja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Tarnowie wygasa wraz z końcem października. Mimo zmiany statusu młodzieżowi radni czują, że konflikt, z jakim mieli do czynienia w swoim gronie przez ostatnie miesiące, nie został do końca zażegnany. Co zostawią swoim następcom? Mówią, że niewiele.

  • Czy windą jeżdżą… metry?

Do członków Tarnowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej dotarła wiadomość, że już wkrótce będą naliczane według nowych zasad opłaty za używanie windy. Po pierwsze, to nie liczba mieszkańców w danym lokalu będzie, tak jak dotychczas, decydować o wysokości opłaty. Po drugie, za windę zapłacą wszyscy, również ci, którzy mieszkają… na parterze.

W najnowszym wydaniu Gazety Krakowskiej możemy przeczytać m.in. o tym:

  • Wojnicz. Poczuj się jak na tropikalnej wyspie i zobacz najpiękniejsze ptaki egzotyczne!

Ponad 500 ptaków egzotycznych zostanie zaprezentowane na wystawie zorganizowanej przez Małopolskie Stowarzyszenie Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych w szkole podstawowej w Wojniczu w najbliższy weekend.

  • Łęki. Droga "Od kapliczki do lasu" została naprawiona

Droga dojazdowa do gruntów rolnych "Od kapliczki do lasu" w Łękach została zmodernizowana. O remont zabiegali mieszkańcy Łęk, którzy mieli problem z przeazdem przez ten odcinek.

  • Dla futsalu miejsca w Tarnowie brak

Wyburzenie mościckiej „Jaskółki” przyprawia o ból głowy amatorów halowego futbolu. W żadnej innej sali w Tarnowie nie ma dla nich miejsca. Zrozpaczony Artur Koza, organizator Tarnowskiej Ligi Futsalu, prosił w poniedziałek radnych z komisji sportu o pomoc. Dla kopiących piłkę pod dachem nastały bowiem ciężkie czasy. Hala „Jaskółka” została zrównana z ziemią, stąd rozgrywki TLF - wbrew nazwie - odbywać się będą w większości wcale nie w Tarnowie, tylko w oddalonej o kilkanaście kilometrów Łękawicy. 

  • Proces w sprawie śmiertelnego wypadku na rondzie

Oskarżony w sprawie śmiertelnego wypadku na rondzie w Tarnowie, nie przyznaje się do winy. Twierdzi, że autem, które rozbiło się i spłonęło, kierował zmarły wskutek wypadku Dariusz K.

  • Paliwowy oszust spod Tarnowa wyłudził niemal 13 milionów złotych

Na blisko 13 milionów złotych z tytułu nieprawidłowo rozliczanych faktur oszukał Skarb Państwa przedsiębiorca spod Tarnowa. Ustalenia śledczych wskazują, że podejrzany  zaksięgował w swojej firmie  473 faktury VAT, z których wynikało, że dokonał zakupu oleju napędowego na łączną kwotę  ponad 56 milionów zł  od  ośmiu krajowych spółek.  W rzeczywistości, przeważnie własnym transportem sprowadzał olej napędowy z baz z Litwy i Łotwy. Paliwo kupowane było w ramach tzw. WNT, tj. wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Po uiszczeniu podatku akcyzowego i opłaty paliwowej olej napędowy nie opuszczał cysterny i trafiał bezpośrednio do  odbiorców  (stacje paliw).

Więcej szczegółów w dzisiejszych numerach TEMI oraz Gazety Krakowskiej.

Komentarze...