Na ratunek bezdomnym
access_time 2017-10-25 16:25:00
Zbliża się okres znacznych spadków temperatur. Okres ten w pracy strażników jest szczególnym w odniesieniu do osób bezdomnych i innych potrzebujących pomocy. Największym problemem są jednak osoby bezdomne nadużywające alkoholu. Osoba taka po spożyciu układają się zazwyczaj do snu w dowolnym miejscu takim jak ławka, zieleniec, korytarz, piwnica i tym podobne. Takie zachowanie może skutkować wyziębieniem organizmu, osłabieniem, chorobą a w skrajnych przypadkach nawet śmiercią.

Aby temu zapobiec strażnicy będą wykorzystywali w celu odnalezienia tych osób w miejscach nie widocznych goły okiem po zmroku kamery termowizyjne oraz noktowizory.

W tym roku do dnia 20 października strażnicy odwieźli już 989 razy osoby do PONON-u, 65 osób do miejsca wskazanego (dom, mieszkanie itp.) i przekazali rodzinie, 62 osoby odwieźli do PDOZ-tu (PIZ). Do 51 osób niezbędne stało się wezwanie Pogotowia Ratunkowego.

Strażnicy zwracają się z apelem do mieszkańców, ponieważ mimo posiadanego nowoczesnego sprzętu, mimo patroli odwiedzających miejsca przebywania osób bezdomnych nie jest możliwe udzielić pomocy wszystkim takim osobom. Osoby te znajdują coraz to nowe miejsca, pustostany, szopy komórki, opuszczone altany ogrodowe, altany śmietnikowe i różne podobne miejsca. Prosimy o informację na ten temat, mogą one być nawet anonimowe, telefoniczne lub na bramkę internetową. Każda taka informacją jest bardzo cenna w naszej służbie.

Pomóżmy osobom bezdomnym.

Komentarze...