PWSZ zaprasza do wspólnego biegania
access_time 2017-10-18 06:53:00
Miłośnicy biegania powinni rezerwować czas na sobotę, 28 października. Tego dnia na terenie kampusu Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie odbędzie się I Bieg Studentów PWSZ. Warto jednak od razu zaznaczyć, że wydarzenie ma charakter otwarty, a udział w nim może wziąć niemal każdy.

I Bieg Studentów PWSZ odbędzie się w całości na terenie kampusu uczelni, ograniczonego ulicami: Mickiewicza, Golhammera, Sitki i aleją Matki Bożej Fatimskiej. Trasa liczy 5 km, a uczestnicy będą mieli do pokonania trzy pętle o długości niemal 1667 metrów każda.

- Bieg jest częścią Tarnoviady, czyli corocznego święta sportowego organizowanego przez naszą uczelnię. W jego trakcie sprawdzamy naszych nowych studentów, ich sportowe talenty, kondycję, wydolność, możliwości. Pomyśleliśmy, że warto poszerzyć Tarnoviadę o bieg masowy i zaprosić do udziału wszystkich chętnych - mówi dr Piotr Kuczek, trener lekkiej atletyki, kierownik Zakładu Wychowania Fizycznego PWSZ.

- Jestem pewny, że zaproszenie spotka się z życzliwym przyjęciem, bo mamy przecież w całej Polsce wielką modę na bieganie – dodaje.

Wpisowe upoważniające do udziału w biegu, a także odbioru pakietu startowego oraz pamiątkowego medalu wynosi zaledwie 10 zł. Dla zwycięzców przewidziano nagrody.

- Mamy w planach organizowanie cyklicznej imprezy biegowej, tym biegiem chcemy wszystko sprawdzić od strony organizacyjnej, tak aby wiosną zaprosić miłośników biegania na wydarzenie dużego "kalibru". Szczegóły zdradzimy za kilka miesięcy - zapowiada dr Kuczek, trener m.in. Michała Derusa - wicemistrza Igrzysk Paraolimpijskich w Rio de Janeiro, mistrza i wicemistrza świata.

Warto podkreślić, że uczestnicy mogą liczyć na dostęp do szatni, wspomniane pakiety startowe, płyny regeneracyjne oraz profesjonalny pomiar czasu.

Szczegółowy regulamin w załącznikach, dodatkowe informacje oraz link do zapisów elektronicznych na stronie pwsztar.edu.pl.

Komentarze...